Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

20.11.2018
МОЗ ініціює введення психології транспорту


В рамках тижня безпеки дорожнього руху 12-18 листопада Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ України проводить ряд заходів для підвищення рівня обізнаності про безпеку дорожнього руху. За сприяння українського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, протягом тижня будуть проходити прес-конференція, круглі столи, регіональні заходи. Так, в ході прес-конференції "Безпека на дорогах - від стратегії до плану дій" фахівці обговорили стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України в червні цього року. Згідно з дослідженнями, ДТП на 90% обумовлені людським фактором: це стосується і України.
Один з важливих моментів - просування культури використання ременів безпеки, навчання надання домедичної допомоги, профілактика вживання алкоголю та інших питань, пов'язаних зі збереженням життя громадян. ЦОЗ також визначає пріоритетним напрямком роботи підвищення якості медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, адаптації відповідних нормативно-правових актів національного законодавства до європейських норм, а саме директиви Європейського парламенту і ради 2006/126 / ЄС від 20 грудня 2006 року «Про посвідчення водія ». Йдеться про перегляд мінімальних стандартів фізичної та психічної придатності водіїв, психо-фізичне тестування, яке різними показниками визначить, чи може водій керувати транспортним засобом.
Планується взяти за основу досвід Європейського союзу і створити методологію психологічного тестування, яка існує в ЄС вже більше 15 років. Один з моментів - навчання фахівців (психологів транспорту), розробка механізму тестування водіїв, впровадження програми проведення коригувальних тренінгів по групах рецидиву та інше. Існує окрема сфера науки - психологія транспорту (traffic pschycology), яка досліджує і пропонує рішення по поліпшенню безпеки саме через роботу з водіями.
Зокрема - тестування і коригувальні програми. У 12 країнах ЄС проводиться навчання психологів транспорту, в 16 країнах тестування і такі програми - це законодавча норма. Водієві призначають таку програму за рішенням суду або поліції, якщо зафіксований факт вживання алкоголю за кермом, часті порушення ПДР, перевищення швидкості, агресії тощо. Досвід ЄС показує, що впровадження подібних програм призводять до зниження рецидивів в середньому на 40%.