Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.02.2019
В китайському імуноглобуліні виявили антитіла до ВІЛ


5 лютого Державне управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (ГУНПМ), Китай, отримало повідомлення від Національної комісії з охорони здоров'я Китаю про те, що Shanghai Xinxing Pharmaceutical Co., Ltd. (Далі - «Shanghai Xinxing») справила партію внутрішньовенного імуноглобуліну (номер партії: 20180610Z), що містить антитіла до ВІЛ. НБУ зажадав від місцевих виконавчих органів інспектувати виробництво і перевірити продукцію, що випускається, - зазначено в офіційному повідомленні.
У Шанхаї регулятори перевірили дану партію на наявність антитіл до ВІЛ, гепатиту В + С, і результати виявилися негативними. Проте Агентство та Національна комісія охорони здоров'я прийняли рішення про негайне відкликання підозрілої партії. Кількість випущених на ринок одиниць продукції орієнтовно становить 12 000. Розслідування триває, - повідомляє ГУНПМ.
Припускають, що контамінований продукт міг бути вироблений з продуктів крові, що імпортується з США. Так, «The Financial Times» відзначає, що між США і Китаєм процвітає торгівля продуктами плазми крові людини, в тому числі альбуміном, половину загальносвітового ринкового обсягу якого споживає саме Китай. Близько 60% цього обсягу імпортується, а попит зростає на 15% щорічно. Причина - сумне лідерство Піднебесної за рівнем інфікованості населення вірусним гепатитом В. Так, за даними з глобального тематичного звіту ВООЗ (2017 р.), в Китаї проживає третина з 240 млн світової популяції людей з хронічним вірусним гепатитом В. Попит підвищує також широко поширена ідея про продукти крові як еліксир молодості, пише «The Financial Times» видання, з посиланням на адміністратора шанхайської лікарні, повідомляє, що деякі привілейовані пацієнти, такі як чиновники, котрі вийшли на пенсію, вимагають ін'єкцій препаратів крові.
Загальносвітове споживання продуктів крові зростає дуже швидкими темпами. Так, в лідируючій по використанню плазми крові країні - США, цей показник підвищився в 2 рази з 2005 по 2014 р, зі 100 до 200 кг на 1 млн населення, відзначено в звіті «BBN Times». Тому не дивно, що в швидко зростаючому секторі об'ємом в кілька мільярдів доларів ведуться конкурентні війни.
Присутність антитіл до ВІЛ в препараті було вперше виявлено провінційним центром з контролю і профілактики захворювань провінції Цзянси на південному сході Китаю. Розслідування відбувається в делікатний час для правлячої комуністичної партії, яка прагне відновити довіру до фармацевтичної промисловості Китаю, відзначають експерти.
Так, в 2016 р китайський прем'єр Лі Кецян вже пообіцяв навести порядок в вакцинній індустрії, усунувши прогалини у нагляді за виробництвом та розповсюдженням вакцин. Приводом для заяви стало виявлення фактів застосування протягом декількох років вакцин, які неправильно зберігалися або були протерміновані на загальну суму 570 млн юанів (85 млн дол. США), повідомляє «South China Morning Post». Тоді було заарештовано близько 200 осіб.
У 2018 р великий виробник вакцин «Changsheng Bio-technology Co Ltd» оштрафований в цілому на 9,1 млрд юанів (1,32 млрд дол.), Коли в ході офіційної перевірки були виявлені підроблені дані, що стосуються близько 113 000 доз вакцини проти сказу. Регулятор відкликав ліцензію компанії на виробництво препарату. Громадське занепокоєння посилилося, коли влада оголосила про звинувачення тієї ж компанії у виробництві неякісних вакцин проти дифтерії, коклюшу та правця. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів провінції Цзілінь, де базується компанія Changsheng Bio-tech, повідомило на своєму веб-сайті, що компанія продала приблизно 252 600 таких неякісних вакцин Центру по контролю і профілактиці захворювань в Шаньдуні. Хоча за офіційними повідомленнями ніхто не постраждав, президент Китаю Сі Цзіньпін назвав цей кричущий випадок «жахливим», обіцяючи провести ретельне розслідування найгіршої за останні роки кризи охорони здоров'я в Китаї.
Прем'єр-міністр Л. Кецян заявив з цього приводу, що компанія перейшла моральну червону межу і закликав суворо покарати людей, залучених в конфлікт. «Чистка рядів» регулятора триває і в 2019 р. Так, 2 лютого ГУНПМ повідомило про виключення з партії за серйозні порушення закону заступника директора цієї організації У Хао, з передачею матеріалів справи в прокуратуру. Колишній партійний керівник зрадив ідеали і принципам партії, неналежним чином виконував службові обов'язки, що призвело до ослаблення державного контролю за ліками, нецільовим чином використав державні гроші (на поїздки і банкети), а також брав хабарі, зазначено на сайті ГУНПМ.