Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

11.01.2019
93% польських аптек і 200 лікарів вже працюють в системі електронних рецептів
Як зазначив заступник міністра охорони здоров'я Януш Цешинський під час прес-конференції щодо впровадження електронних рецептів в Варшаві, 8 січня 2019р., 97% з 14,5 тис. польських аптек підключилися до системи P1 (електронна платформа для доступу до медичних цифрових ресурсів).
Відповідно до закону, прийнятому ще в 2011 р., який з тих пір неодноразово змінювався, аптеки були зобов'язані повідомити Центр інформаційних систем охорони здоров'я про готовність підключитися до системи P1 не пізніше 31 грудня 2018 р
Однак електронні документи про реалізацію рецептів (Dokument Realizacji Recepty - DRR), які прийшли на зміну паперовій звітності, стали надходити тільки від 93% аптек. Так, з 1 січня 2019 року було отримано понад 9 млн DRR, що в середньому становить 1,3 млн в день. При цьому DRR тепер потрібно створювати не тільки для електронних, а й для паперових рецептів. Ті аптеки, які зазнають труднощів зі звітністю, обов'язково отримають допомогу постачальників програмного забезпечення, запевнили в міністерстві.
Кількість лікарів, які виписують електронні рецепти, поки скромне - 200 осіб (всі медичні установи і лікарі повинні приєднатися до проекту до 1 січня 2020 г.).
У країні відбулася низка тематичних тренінгів для фармацевтів. Найбільша кількість питань викликала через роботу з DRR. Організатори постаралися довести до відома аптекарів, що в DRR незалежно від того, паперовий рецепт або електронний, необхідно ввести ідентифікатори установи, особи, яка видала рецепт, і пацієнта (REGON-u, NPWZ і PESEL відповідно). Якщо у рецепта з якоїсь причини відсутній унікальний номер або пацієнт не приніс роздруківку зі штрих-кодом, введення зазначених даних допоможе системі звернутися до потрібного приписом. Важливо також, що DRR заповнюють для кожного з відпущених ліків з необхідними позначками про повне або часткове відпустці.
Пацієнт з електронним рецептом може звертатися в будь-яку аптеку, і необов'язково особисто - при наданні відповідних даних це може зробити за його дорученням будь-яка людина. За згодою пацієнта лікар отримає доступ до історії раніше виданих рецептів, що підвищить безпеку і якість лікування, а також знизить ризик небажаних лікарських взаємодій.