Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

16.08.2018
Благодійні внески лікарні від пацієнтів


Не секрет, що деякі медичні установи створюють каси взаємодопомоги пацієнтів, беруть благодійні внески з них і т.д. Міністерство охорони здоров`я України нагадує норми закону, які забороняють примусово збирати благодійні внески. Ніхто не може заборонити благодійність - кожна людина добровільно і на власний розсуд може жертвувати свої кошти або майно.
Ключове слова - благодійність - це жест доброї волі, а не здирництво грошей під прикриттям "благодійних" внесків, що є прямим порушенням закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Ні в якому разі благодійні внески не можуть бути обов'язковими для сплати, а будь-які примусові збори коштів - неприпустиме явище в медичних установах. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність. Щоб зробити процес збору благодійних внесків прозорим, МОЗ України зобов'язав установи охорони здоров'я звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб. З 2018 медичні установи повинні щокварталу інформувати про зібрані кошти та напрямки їх використання:
- на території медичної установи в загальнодоступному місці, наприклад, на дошці оголошень;
- на сайті медичної установи, якщо такий є;
- на сайті обласного департаменту або управління охорони здоров'я.
Пацієнти повинні знати, скільки коштів зібрано конкретним медичним закладом і на які потреби - ліки, витратні матеріали, медичні вироби і т.д. - вони витрачені. Про ці вимоги і обов'язковість їх дотримання МОЗ України нагадало керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій та керівникам закладів охорони здоров'я офіційним листом. Паціенти в разі вимагання здати кошти на благодійність можуть звертатися зі скаргами до керівника медичного закладу, регіональний департамент охорони здоров'я, правоохоронні органи.