Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.10.2018
Чи може апатія свідчити про слабоумство в майбутньому?


Оскільки препаратів для лікування деменції не існує, вкрай важливо мінімізувати вплив різних чинників на прогноз захворювання в майбутньому. Згідно з новими даними, апатія може бути ключем до визначення слабоумства.
У переважній більшості випадків деменція вражає осіб похилого віку. У міру того, як люди старіють, їх когнітивні здібності, як правило, знижуються, а у 5-20% осіб у віці старше 65 років розвиваються помірні когнітивні порушення. Люди похилого віку з помірним когнітивним розладом, які відвідують клініки вивчення пам'яті, які є центрами, призначеними для діагностики проблем пам'яті, часто побоюються, що їм діагностують деменцію. Насправді спогади більшості людей або повертаються до нормального рівня, або не погіршуються.
Однак хоча людина знаходиться в клініці, лікарі прагнуть зрозуміти, хто ж найбільше схильний до ризику. Лікування слабоумства не існує, тому раннє його виявлення - оптимальний спосіб забезпечити кращий догляд. Спостереження за змінами в поведінці можуть бути корисним способом оцінити особистість на предмет ризику розвитку деменції.
Апатія - це рання ознака?
Найбільший інтерес при вивченні поведінки викликає апатія, яка визначається як втрата мотивації, відсутність інтересу до життя і зниження прояву емоцій. Якщо апатія пов'язана з підвищенням ймовірності розвитку деменції, це може стати відносно простим способом виявлення підвищеного ризику навіть протягом короткої консультації.
Деякі дослідники вже відзначають, що апатія є спільною рисою деменції, яку відзначають у 50% пацієнтів з хворобою Альцгеймера. На сьогодні вивчення ролі апатії в розвитку недоумства не приділяється особливої ​​уваги.
Нещодавно дослідники спробували з'ясувати, чи може апатія стати раннім маркером деменції. Щоб зробити це, вони на підставі результатів попередніх досліджень провели аналіз сукупних даних.
«Ми прагнули провести систематичний і метааналіз даних з поздовжніх когорт для визначення спільного між апатією у осіб похилого віку та ризиком розвитку деменції», - заявляють автори.
В цілому дослідники оцінили і порівняли дані 7365 учасників з 16 досліджень. Вони прийшли до висновку, що апатія пов'язана 2-кратним підвищенням ризику розвитку деменції у пацієнтів в клініках пам'яті.
Дослідники відзначають особливо виражений ефект у більш молодих і здорових людей, тому що у них легше виявити апатію.
Люди похилого віку схильні перевірятися за цілою низкою причин, таких як фізичні або когнітивні обмеження, а не апатія. Коли молода людина стає апатичним, це, можливо, більш несподівано, і робить патологію більш очевидною.
Розпізнавання апатії може стати корисною практикою для лікарів, і поряд зі стандартними клінічними тестами допомогти оцінити потенційний ризик розвитку деменції.
Недавні дослідження зосереджені на розробці біомаркерів ризику розвитку деменції, включаючи магнітно-резонансну томографію і аналіз цереброспінальної рідини. У порівнянні з цими високотехнологічними варіантами оцінка апатії буде набагато швидше і економічніше.
Як завжди, потрібно більше досліджень, щоб зібрати більш детальну інформацію про наявність зв'язку з цим. Автори дослідження також відзначають, що важливо пам'ятати про те, що не у кожної дорослої людини з апатією розвивається деменція.
Проте експерти заявляють, що особи похилого віку з апатією «являють собою вкрай вразливу групу, яка схильна уникати догляду».