Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

21.02.2019
Чи можна «змусити» клітини виробляти інсулін?


У традиційних підручниках з клітинної біології стверджується, що більшість клітин мають здатність до диференціювання тільки в межах одного типу клітин, що володіють одинаковими функціями. Однак результати нового дослідження говорять про зворотнє. Команда вчених з Університету Бергена (University of Bergen), Норвегія, і їх міжнародні партнери з Університету Женеви (Université de Genève), Швейцарія, Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School), США, Лейденського університету (Universiteit Leiden), Нідерланди, і Орегонського центру стовбурових клітин (Oregon Stem Cell Center), США, довели, що клітини людського організму мають додаткові властивості, спрямованими на диференціювання.
Цим ученим вперше вдалося впливати на клітини людини з метою зміни їх первинних функцій.
«Ми впливали на клітини підшлункової залози, які синтезують глюкагон. Метою нашої роботи було змінити їх властивості та направити синтез на виробництво інсуліну. Дане відкриття може сприяти розробці нового методу лікування цукрово діабету », - зазначив один з дослідників, професор Хельге Редер (Helge Raeder).
Так, вчені стали свідками того, як мишей, яким трансплантували клітини «маніпулятори» в підшлункову залозу, вдалося вилікувати від цукрового діабету. Однак симптоми захворювання повернулися, як тільки клітини були вилучені.
Дослідження також показало, що клітини з видозміненими властивостями більш стійкі до впливу імунної системи, яка зазвичай вражає клітини, що продукують інсулін, у пацієнтів з цукровим діабетом. Така особливість дає можливість використовувати для лікування клітини самого пацієнта, не побоюючись імунної відповіді.
Дослідники вважають, що новий метод клітинної активації не обмежується тільки зміною функції клітин підшлункової залози. Виявлені властивості можуть бути застосовні і для інших клітин організму, що відкриє дорогу для розробки нових методів лікування різних захворювань, включаючи онкопатологію, а також неврологічні і серцевого-судинні хвороби.