Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

03.10.2018
Де пацієнтові шукати інформацію про безкоштовні ліки


Щоб кожен пацієнт знав, чи є в наявність безкоштовні для нього ліки, МОЗ України зобов'язало всі медичні установи і департаменти охорони здоров'я повідомляти про залишки медикаментів. Дана інформація розміщується на офіційних сайтах департаментів або медичних установ щотижня. Також розпочато розробку загальної для України електронної системи, в якій всі бажаючі зможуть дізнатися актуальну інформацію про залишки всіх медикаментів і виробів медичного призначення, які є в наявності. Вона буде доступна кожному громадянину, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Як зазначає відомство, співпраця з громадськими організаціями - рішення на перехідний період, який дозволяє забезпечити українцям доступ до інформації про безкоштовні медикаменти і медичні вироби, що закуповуються за бюджетні кошти, поки електронна система недоступна. Такі сайти, як eliky.in.ua вже зараз дозволяють всім бажаючим бачити повні списки наявних ліків в цікавій для людини лікарні і знайти потрібний медикамент, використовуючи зручну пошукову систему (пошук йде за торговою назвою препарату або МНН). Також за допомогою мобільного додатку «Лікі.контроль» легко перевірити чи є в лікарні безкоштовні ліки з національного переліку медикаментів, які прописав лікар пацієнтові. На офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України доступна серія матеріалів про ліки і дослідження, які для пацієнтів безкоштовні - тобто вже оплачені державою.
Також відомство нагадує про обов'язкову звітність на рахунок благодійних внесків, які пацієнт вирішує добровільно вносити. Всі медичні заклади зобов'язані публікувати інформацію щодо благодійних внесків та витрат грошових коштів, які добровільно надаються пацієнтами. Публікуватися дана інформація повинна в лікарнях (на спеціальних інформаційних дошках), на сайтах лікарень / поліклінік або департаментів охорони здоров'я регіонів.