Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

06.12.2018
Додаток для смартфона точно діагностує захворювання крові по фотографії нігтів


Тепер виявити найпоширеніше захворювання крові стало так само просто, як зробити фотографію смартфоном.
Анемія - це недолік в крові червоних кров'яних клітин - еритроцитів. Анемія зазвичай виявляється при повному аналізі крові, однак тепер це здатне зробити додаток смартфона, створене на основі технології штучного інтелекту - всього лише проаналізувавши фотографії нігтів пальців.
Додаток розроблений групою дослідників в Університеті Еморі. У статті, опублікованій в виданні Nature Communications, вони розповідають, як навчали алгоритм аналізувати колір нігтьової пластини по зробленій смартфоном фотографії і в результаті визначати рівень гемоглобіну в крові.
На початку вони зібрали фотографії нігтів 227 осіб, рівень гемоглобіну яких був відомий. Потім був створений алгоритм, здатний порівняти рівень гемоглобіну з кольором нігтьової пластини. Перевірка алгоритму на сотні чоловік показала, що він здатний ефективно діагностувати анемію.
Анемія зустрічається у кожного четвертого жителя планети і може призводити до таких проблем, як втома, біль в грудях і серцева аритмія. Труднощі з її виявленням не дозволяють багатьом людям навіть дізнатися про наявну проблему - а значить і почати лікування.
«Решта способів діагностики анемії вимагають спеціального обладнання і є компромісом між інвазивністю, вартістю і точністю, - пише дослідник Уілбур Лам в повідомленні для преси. - Точність діагностики цього додатка відповідає лабораторному аналізу, при цьому забір крові не потрібен ».
Випуск програми для загального застосування очікується вже навесні 2019 року.