Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

08.11.2018
Гепатит В. Що потрібно знати вагітним?


За оцінками експертів, за станом на 1 січня 2017 близько 1,5% населення України були інфіковані вірусним гепатитом B (ВГ B). Більшість таких людей не знає про свій статус через відсутність ознак захворювання. Глобальна стратегія ВООЗ з елімінації ВГ передбачає зменшення кількості нових випадків на 90% і зниження смертності гепатиту В на до 2030 на 65 відсотків, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.
Головний спосіб профілактики ГВ В - це імунізація. Немовлята, згідно з рекомендаціями ВООЗ, повинні бути щеплені якомога швидше після народження протягом доби. Цю першу дозу доповнюють дві або три наступні щеплення для повноцінної імунізації. Для жінок з ВГ B дуже важлива терапія в період вагітності і імунізація немовляти після народження.
Завдяки повній імунізації згідно Національного календаря щеплень, у 95% і більше новонароджених, немовлят, дітей середнього віку і підлітків формуються достатній захисний рівень антитіл. Даний захист тримається не менше, ніж 20 років, тому повторна ревакцинація людей, які отримали всі три дози згідно з планом, не рекомендована.
На даний момент в Україні намітилася позитивна тенденція підвищення рівня вакцинації проти гепатиту В у новонароджених і вагітних жінок. Так, в порівнянні з 2016 р тільки 28,8% дітей до року було щеплено трьома дозами вакцини, тоді як в 2017 р рівень охоплення вакцинацією цієї категорії зріс до 57%.