Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

25.09.2018
Хронічна обструктивна хвороба легень


Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) - це тривале прогресивне захворювання легенів, яке призводить до часткового або повного обмеження дихання. Без лікування ХОЗЛ може загрожувати життю. Всесвітня організації охорони здоров'я (ВООЗ) повідомляє, що в усьому світі в 2015 р від ХОЗЛ померло 3,17 млн ​​осіб, а в 2016 р це захворювання було діагностовано у 251 млн пацієнтів. Своєчасне лікування ХОЗЛ може поліпшити якість життя, зменшити вираженість симптомів і знизити ризик летального результату.
Ранні ознаки і симптоми
Ранні ознаки ХОЗЛ досить незначні, і зазвичай людина не приймає їх до уваги. Однак дане захворювання є прогресуючим і з часом вираженість симптомів починає збільшуватися. До таких належать:
- хронічний кашель
Кашель - це захисний механізм, який зазвичай виникає у відповідь на подразник (сигаретний дим, слиз, мокрота). Хронічний кашель (триває більше 2 міс) - один з перших симптомів ХОЗЛ.
- надлишкова продукція слизу
Виробництво великої кількості слизу також є раннім симптомом ХОЗЛ. Слиз виконує захисну функцію в дихальній системі - не дозволяє подразників і мікробам потрапляти в легені. Також вона підтримує вологість дихальних шляхів. Велика кількість слизу виробляється у відповідь на потрапляння подразників, зокрема сигаретного диму. Тому куріння - одна з найпоширеніших причин надлишкової продукції слизу і кашлю.
Крім сигаретного диму, до подразників відносяться: випаровування хімічних речовин (фарба і чистячі засоби), вихлопні гази, аерозольна косметика та парфумерія, задишка.
Обструкція дихальних шляхів утруднює дихання людини, що призводить до задишки. Це ще один поширений симптом ХОЗЛ.
На ранніх стадіях захворювання утруднене дихання відзначається тільки після фізичних навантажень, що згодом обмежує активність людини.
Інші симптоми ХОЗЛ:
- сором грудної клітини;
- часті інфекції дихальних шляхів;
- свистяче дихання;
- біль у грудях;
- кашель з кров'ю;
- ненавмисне зменшення маси тіла;
- набряк в ногах.
Перебіг ХОЗЛ може супроводжуватися спалахами, коли симптоми захворювання різко посилюються. Тригерами таких нападів можуть бути інфекційні агенти і зовнішні подразники.
Коли потрібно звернутися до лікаря?
При виникненні будь-якого з вищевказаних симптомів слід звернутися за медичною допомогою. Важливо почати лікування ХОЗЛ до того, як воно стане небезпечним для життя.
Діагностика
1. З'ясування лікарем симптомів хвороби і наявності шкідливих звичок.
2. Проведення фізичного обстеження.
Інструментальні методи:
1. Спірометрія. Людина дихає в трубку, яка з'єднується з машиною - спірометром. За допомогою цього тесту визначають функціональність легень після прийому препаратів-бронходилататорів;
2. Рентген грудної клітки або комп'ютерна томографія.
3. Клінічний аналіз крові.
Лікування:
Варіанти лікування включають медикаменти, кисневу терапію і легеневу реабілітацію.
Також важливу роль відіграє зміна способу життя. Необхідно відмовитися від шкідливих звичок, перейти на здорове харчування і регулярно займатися фізичними вправами.