Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

01.10.2018
Як голод сприяє омолодженню організму?


Пошук вічної молодості займає людську уяву з часів Стародавньої Греції. Фактично швидкий огляд грецької міфології ясно показує, що ще в стародавні часи молодість цінувалася більше, ніж безсмертя, оскільки в деяких міфах йдеться про те, наскільки марно останнім, якщо воно не супроводжується першим.
Нові наукові досягнення спонукають нас сподіватися, що міф про вічну молодість скоро стане реальністю. У зв'язку з цим останнім часом сучасна медицина наздоганяє погляди древньої міфології. В результаті недавнього дослідження вченим вдалося повернути назад ознаки старіння, такі як випадання волосся і зморшки у мишей, а іншій групі - омолодити старіючі клітини. Вчені Державного університету Джорджії (Georgia State University), США, встановили нову роль молекули, що виробляється під час голодування. Вона здатна впливати на судинну систему, зберігаючи її «молодість і пружність». Дані нового дослідження додають докази того, що старіння дійсно може бути скасовано. Вченим на чолі з доктором Мін-ХУІ Цзоу (Ming-Hui Zou), директором Центру молекулярної і трансляційної медицини в Державному університеті Джорджії, вдалося довести, що голодування або обмеження споживання калорій може стимулювати синтез молекули, що затримує старіння судин.
Як молекула кетона зберігає клітини молодими?
Доктор М.Х. Цзоу пояснює мотивацію проведення цього дослідження і зазначає: «Найважливішою частиною старіння є старіння судин. Коли люди стають старше, судини, що живлять органи і тканини, стають найбільш чутливими і схильними до пошкодження, тому вивчення їх старіння дуже важливо ». Таким чином, вчені вирішили зосередити увагу на вивченні старіння судин, змін, що відбуваються в процесі старіння, і пошуку способів їх запобігання. Зокрема, дослідники розглянули зв'язок між обмеженням калорій і старінням судин. В ході експерименту доктор М.Х. Цзоу і колеги використовували мишачі моделі атеросклерозу, вивчили стан їх аорти після розтину і провели серію дослідів з клітинною культурою. Вчені також викликали голод у гризунів, а потім провели аналогічні тести.
Експерти відзначили, що, як і очікувалося, у голодуючих мишей вироблялася молекула - бета-гідроксибутират. Дивно, однак ця молекула також перешкоджає старінню судин.
Бета-гідроксибутират є кетон, тобто молекулу,яка продукується печінкою і використовується в якості джерела енергії, коли глюкоза недоступна. Тіло виробляє кетони під час жорсткого посту або голодування, при дієтах з низьким вмістом вуглеводів і після тривалих фізичних навантажень.
Дані дослідження також показують, що бета-гідроксибутират сприяє поділу і розмноження клітин, що вистилають внутрішню поверхню кровоносних судин. Розподіл клітин є показником клітинної молодості. «Ми виявили, що бета-гідроксибутират може уповільнювати старіння судин. Це фактично забезпечується хімічним зв'язком між обмеженням калорій або голодуванням і ефектом уповільнення старіння », - зазначає М.Х. Цзоу.
Результати дослідження свідчать про те, що з'єднання викликає іншу ланцюгову реакцію, яка утримує дезоксирибонуклеїнові кислоти (ДНК).
Коли бета-гідроксибутират приєднується до рибонуклеїнової кислоти, що зв'язує білки гетерогенного ядерного рибонуклепротеіну А1, він підвищує активність транскрипційного фактора стовбурових клітин, званого октамерзв`язуючеого транскрипційним фактором (Octamer-binding transcriptional factor - Oct4).
У свою чергу, Oct4 збільшує продукцію Lamin B1 - ключового фактора, що блокує старіння, викликане пошкодженням ДНК, що зберігає кровоносні судини молодими.
«Цей фактор стовбурових клітин (Oct4), - зазначає М.Х. Цзоу, - може стати об'єктом, на основі якого можна створити препарат для уповільнення або запобігання старіння. Якщо судинна система стане молодше, це знизить ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера і раку, тому що всі ці захворювання пов'язані з віком. Ми вважаємо, що це дуже важливе відкриття, і ми працюємо над пошуком нової хімічної речовини, яка може імітувати ефекти цього кетонового тіла. Важко переконати людей не їсти протягом найближчих 24 год, щоб підвищити концентрацію вищевказаного з'єднання, і не всі можуть це зробити, але якщо ми зможемо знайти те, що може імітувати цей ефект, і люди все ще зможуть їсти, це зробить життя більш приємним і допоможе боротися із захворюваннями ».