Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

29.10.2018
Як медична установа може отримати ліцензію?


Майже всі медичні установи первинної допомоги вже закінчили процес перетворення на комунальні некомерційні підприємства або проходять цю процедуру. На наступному етапі реформи це стає актуальним для установ спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги. Всі медичні установи, які проходять автономізацію, зобов'язані отримати нову ліцензію на ведення своєї діяльності протягом трьох місяців з моменту перетворення в комунальне неприбуткове підприємство.
Без наявної ліцензії медичні установи «первинки» не можуть підписати договір з Національною службою здоров'я, а ті, хто вже підписав договір - отримують виплати відповідно до нової моделі фінансування.
Які ж найпоширеніші помилки, які завадили основній кількості медичних установ отримати ліцензію з першого разу?
Як повідомляє в медичному Дайджесті МОЗ України Роман Ілик, заступник міністра відомства, найчастіше (95%) помилкою в оформлених документах була задекларована інформація про медичних працівників, кваліфікація яких не відповідає вимогам, затвердженим МОЗ України. У 70% медичних установ, хто не відразу зміг отримати ліцензію, був відсутній мінімальний перелік медичного обладнання та виробів медичного призначення, необхідних для надання медичної допомоги в обсязі, передбаченому клінічними протоколами.
Також частим перешкодою для отримання ліцензії було те, що медичний заклад не було укомплектовано медичними працівниками за заявленими спеціальностями, - таких закладів було 45%. У 15% помилкою було те, що декларуються спеціальності, які не відповідають або відсутні в затвердженій Міністерством номенклатурі спеціальностей лікарів і молодших спеціалістів. МОЗ нагадує, що зразки для заповнення документів є на сайті відомства.