Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

19.09.2018
Як змусити українців їсти менше солі?


У плані по профілактиці неінфекційних хвороб, затвердженому Кабінетом міністрів України, одним із пріоритетів позначено скоротити вживання українцями солі на 30%. Україна тепер також є постійним учасником ESAN (Європейська мережа дій щодо зменшення споживання солі), пише "Діловий регіон".
Основний упор буде робитися не тільки на освіту населення про шкідливість вживання солі для здоров'я з боку первинної медицини, урядом України планується досягти скорочення вживання солі українцями за допомогою більш вдосконаленій законодавчої бази. Також на озброєння береться досвід міжнародних колег про заборону рекламних роликів, які заохочують українців купувати шкідливі продукти, зокрема, містять багато солі, трансжирів, цукру і т.д.
Виходячи з розпорядження Кабінету міністрів у МОЗ, а також міністерств агрополітики та економрозвитку тепер стоїть завдання пролобіювати закони про маркування продукції. У маркуванні повинні вказуватися точні компоненти, що містяться в продуктах, в тому числі і кількість солі, надлишок якої сприяє уповільненню зростання, змін в кровоносних судинах, перевантажує роботу серця і нирок, підвищує артеріальний тиск, затримує рідину в організмі і т.д., сприяючи розвитку неінфекційних хвороб.
Також уряд зазначає, знову ж спираючись на світовий досвід, що вирішити проблему надмірного вживання солі в країні можливо за допомогою заміни звичайної солі, яка застосовується при виробництві популярних продуктів, на сіль з пониженим вмістом натрію, а також добавками калію і мікроелементів.