Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.10.2018
Як зупинити тютюнову епідемію в Україні?


Куріння є одним з найпоширеніших шкідливих звичок української молоді. Незважаючи на заборону реклами тютюну, вона все ще діє, хоча і є прихованою. Результати опитування U-Report демонструють, що 60,4% молоді бачили рекламу сигарет. Серед них більшість спостерігає її в кіосках - 56,8%, супермаркетах (біля каси) - 48,9% і в інтернеті - 25,5%. Вітрини з сигаретами оформляють таким чином, щоб спонукати людей до вживання тютюнових виробів.
Згідно з даними дослідження U-Report за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), майже 21% опитаних у віці від 14 до 34 років відзначили, що курять. Близько 54% ​​з тих, хто зараз не курить, хоч раз пробували тютюнову продукцію: звичайні сигарети, кальяни або вейпи. Частка молоді, ніколи не курила, незначна - всього 24.3%.
За участю представників України в Женеві відбулася 8-а сесія Конференції сторін рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну, де зібралися делегати 137 країн, представники ООН, міжнародних організацій і громадськість. На Конференції, серед іншого, обговорювалися і питання реклами тютюнових виробів, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Для того, щоб посилити захист української молоді від куріння, необхідно покласти край агресивному маркетингу тютюнових компаній. Зупинити тютюнову епідемію і поширеність прихованої реклами сигарет в Україні покликаний законопроект № 4030. Його завдання - захистити здоров'я дітей і молоді, а також забезпечити виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну, повідомляє відомство.
Основна проблема полягає в тому, що всі точки продажу перетворилися в місця реклами тютюну. Якщо ми розглянемо цю проблему з точки зору захисту прав дітей - це пряме порушення права на здоров'я. Діти не можуть обирати, дивитися чи не дивитися на рекламу сигарет, оскільки вони проходять повз кіоск, купують різні продукти і піддаються таким чином на рекламу. З точки зору громадського здоров'я, потрібно заборонити розміщення сигарет в місцях продажів, щоб попередити дитяче куріння », - зазначає Владислав Збанацький, заступник генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ України.