Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

20.09.2018
Керівництво Державної лікарської служби відсторонено через заборону на вакцини


Як повідомляє прес-служба МОЗ України, 19 вересня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про відсторонення від роботи голови Державної лікарської служби - Наталії Гудзь та першого заступника голови служби - Владислава Цілини, за фактами необґрунтованого введення заборони на різні вакцини протягом останнього року.
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками тільки в 2018 році неодноразово приймала необгрунтовані рішення про тимчасову заборону на реалізацію і застосування різних вакцин, зазначає МОЗ. Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку.
Голова Державної лікарської служби, Наталія Гудзь та її перший заступник Владислав Цілина виносили ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що підстав для цього не було, повідомляє відомство.
У той же час, через такі дії керівництва Державної лікарської служби кожен раз зупинявся процес імунізації. Українські діти не могли отримати свої щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені, а публікація таких розпоряджень в ЗМІ призвела до дискредитації імунізації і збільшення загрози відмов громадян від вакцинації, підкреслює МОЗ.