Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

13.11.2018
Контролювати туберкульоз буде мобільний додаток


В Україні введуть мобільний додаток для контролю туберкульозу. Глобальна програма ТБ ВООЗ, за підтримки Європейського респіраторного товариства, розробила мобільний додаток LTBI-care для полегшення моніторингу і оцінки латентної туберкульозної інфекції (ЛТИ). Введення цифрових технологій в сфері боротьби з туберкульозом (ТБ) направлено на зміцнення систем охорони здоров'я в декількох рівнях, поліпшення системи моніторингу та оцінки даних, поліпшення доступу до інноваційних інструментів профілактики, діагностики та лікування ТБ.
З ініціативи Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ України на початку листопада відбулася зустріч українських фахівців з Сабьясачі Дасом, представником компанії-розробніці Dure Technologies. Учасники зустрічі ознайомилися з основними можливостями LTBI-care на базі демоверсії і її функціонального забезпечення, обговорили можливості і перспективи використання програми, а також визначили необхідні обсяги технічної допомоги для впровадження зазначених цифрових технологій в Україні.
Додаток LTBI-care має полегшити збір даних, необхідних для контролю показників програмного управління ЛТИ і управління цими даними в режимі реального часу. Розширення програмного управління в сфері профілактики та лікування ЛТИ є важливим кроком до подолання епідемії ТБ. Однак в Україні цей напрям ще потребує оптимізації, зокрема:
- вдосконаленні систематичного моніторингу;
- відмови від застарілих форм паперових реєстрів;
- систематизації фрагментованих даних;
- перевірки якості програмного управління на регіональному та національному рівнях.
За підсумками зустрічі команда ЦГЗ підтвердила готовність до впровадження програми LTBI-care в Україні. Наступними кроками будуть розробка і впровадження пілотного проекту щодо застосування додатку LTBI-care в декількох регіонах, з подальшим охопленням всієї території України.