Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

26.10.2018
Медики України можуть керуватися сучасними протоколами ВООЗ і EUCAST


Українські лікарі відтепер зможуть керуватися клінічними рекомендаціями ВООЗ в щоденній практиці. Відповідний наказ МОЗ України №1752  пройшов реєстрацію в Мін'юсті України. У переліку джерел клінічних настанов тепер сайти ВООЗ (WHO) і Єврокомітету, що визначає антимікробну резистентність (EUCAST).
Які можливості для українських медиків з'являються в зв'язку з даними змінами?
Згідно з даними Центру громадського здоров'я МОЗу України, сучасна медична практика давно вимагала додаткових джерел клінічних настанов. Це важливо для введення в сферу соціально небезпечних хвороб, принципів, заснованих на доказовій медицині.
ВООЗ має рекомендації для різних країн, підстава для яких - моніторинг і аналіз епідситуації з ВІЛ-інфекції та СНІДу, туберкульозу, рівням доходу населення і т.д. Використання клінічних настанов ВООЗ допоможе ввести в вітчизняну охорону здоров'я методики сучасної діагностики, терапії та профілактики ВІЛ-інфекції та резистентних форм туберкульозу. Адже призначити протимікробний засіб без визначення чутливості мікроорганізмів до нього належним чином неможливо.
Організація EUCAST, протоколи якої тепер можуть використовувати українські медики, є на даний момент провідним ресурсом в питаннях моніторингу протимікробної резистентності. Асоціація безперервно оновлює показники чутливості мікроорганізмів, гармонізує критерії оцінювання чутливості мікроорганізмів в європейських країнах. Тепер українські лабораторії також можуть використовуватися нові рекомендації, засновані на сучасних дослідженнях, замість застарілих інструкцій. Це є великим кроком у вирішенні проблеми антибіотикорезистентності.