Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 18:00 вых. Сб. и Вс.

Мочеприемник. Як правильно обрати та користуватись


Сечоприймач - штучний резервуар для забору сечі для аналізу сечі або постійного її прийому у людей, які не здатні самостійно контролювати акт сечовипускання, або у лежачих пацієнтів.
Види сечоприймачів:
1. За кількістю використань: одноразові та багаторазові
2. приліжкові  КУПИТЬ та переносні  КУПИТЬ 
3. Залежно від статі пацієнта: чоловічі та жіночі
4. В залежності від будови: однокомпонентні, двокомпонентні, трикомпонентні.
5. За способом елімінації: дренируємі, недренируємі.
6. Уростомні.
Розглянемо їх детальніше.
Одноразові сечоприймачі - пристосування для одноразового використання, виготовлені з матеріалу, не призначеного для стерилізації.
Багаторазов сечоприймачі - системи для збору сечі, виготовлені з матеріалів, що підлягають стерилізаційній обробці.
Металеві, скляні, латексні, пластмасові сечоприймачі -  найчастіше це приліжкові сечоприймачі типу «качка», виготовлені з полімерів, скла або металу. Такі сечоприймачі використовують в умовах стаціонару, вони підлягають стерилізації і придатні для використання у різних пацієнтів. Для переносних латексних або сечоприймачів з інших полімерів під багаторазовим використанням мається на увазі багаторазовий прийом сечі з наступним її видаленням у одного пацієнта. Це індивідуальні багаторазові сечоприймачі.
Чоловічі та жіночі сечоприймачі призначені для людей з нетриманням сечі або з встановленою уростомой. Можуть бути одноразовими і багаторазовими (індивідуальними), однокомпонентними, двокомпонентними і трикомпонентними. Пристосування кріпиться за допомогою еластичного ремінця або клейкою поверхні до ноги пацієнта (гомілки або стегна), що дозволяє йому активно пересуватися і вести повсякденний спосіб життя. Сеча в пакет сечоприймача надходить через гнучку трубку, приєднану до катетера, уростоми або уропрезервативу. Мішок для накопичення сечі виготовлений з прозорого матеріалу, що дає можливість пацієнту контролювати його наповнення. Наявність на стінці мішка градуювальних поділів дозволяє фіксувати добовий обсяг сечі.
Поради по догляду за багаторазовими сечоприймачами.
Пацієнти з уростомою або з нетриманням сечі повинні використовувати сечоприймач цілодобово і протягом усього життя. Для профілактики ускладнень, які можуть виникнути при постійній присутності сечоприймача на тілі пацієнта, важливо правильно за ним доглядати: мішок сечоприймача завжди повинен бути нижче сечового міхура, потрібно уникайти перекручування дренажних трубок, особливо в нічний час. Беручи горизонтальне положення, фіксуйте мішок пристосування до ліжка та контролюйте наповнення мішка. Слідкуйте за щільною фіксацією і закриттям усіх клапанів та трубок пристосування. Мішок сечоприймача забезпечений спеціальним клапаном контролю зворотного потоку води, він герметичний, так що протікання або повернення сечі в сечові шляхи неможливе.
При роботі з сечоприймачем слід пам'ятати про особисту гігієну і миття рук.
При зміні мішка з сечею необхідно стежити за чистотою сполучної трубки.
Промивання катетера (при його наявності) проводиться спеціальними розчинами, і тільки при підозрі на його закупорку.
Пацієнту з сечоприймачем варто пити більше рідини для зниження концентрації сечі.
Після спорожнення мішка, сечоприймач слід промити теплою проточною водою.


Просмотров: 1451

Дата: Среда, 27 Сентября 2017