Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

10.09.2018
Наші в Шотландії. Що обговорює світова фармацевтична громадськість?


Україна в даний час знаходиться в так званому режимі постійних змін, які торкаються усіх сфер життєдіяльності держави. У такі часи вкрай важливо орієнтуватися на досвід інших країн, які вже пройшли цей шлях і можуть стати прикладом успішного імплементування різних рішень. Існують майданчики, які надають можливість поділитися досвідом, знайти відповіді на питання, що цікавлять, взяти участь в розробці нових політик і стратегій для глобальної фармацевтичної галузі та охорони здоров'я в цілому. Однією з них є Світовий конгрес фармації і фармацевтичних наук Міжнародної фармацевтичної федерації, який в 2018 р проходив в місті Глазго, Великобританія. 
Конгрес в 78-й раз проходив з 2 по 6 вересня 2018 р під слоганом «Pharmacy: transforming the outcomes» і став одним з найбільш відвідуваних за останні роки. Так, в ньому взяли участь 3104 делегати з 108 країн світу, серед яких і українська делегація.
Основні сесії Конгресу розділилися на 4 підтеми, які відображають широку всеосяжну тему переваги і інновацій в клінічній практиці, дослідженнях та освіті, щоб трансформувати результати в глобальні системи охорони здоров'я для поліпшення здоров'я пацієнтів у всьому світі.
Тема А. Від лави до ліжка: просування фармацевтичної допомоги. Дана тема зосереджена на нових технологіях і підходах до індивідуальної терапії, включаючи нові етичні аспекти, пов'язані з їх використанням. Просування в області відкриття, формулювання, рецептури ліків, систем доставки і математичного моделювання можуть бути використані для перекладу таких інновацій в кращі результати для населення в цілому і окремих пацієнтів.
Тема B. Партнери в галузі охорони здоров'я. Вважається, що фармацевти і фармацевтичні вчені не можуть працювати у вакуумі, якщо метою є перетворення результатів лікування. Нові традиційні методи співпраці, дослідницькі та освітні моделі необхідні серед традиційних фахівців у галузі охорони здоров'я, але також повинні бути розширені, щоб включати нових членів.
Тема C. Уповноважений з питань охорони здоров'я. Основний акцент в темі C - навчання і розвиток лідерства сучасного і наступного покоління фармацевтів і фармацевтичних практиків. Зусилля в рамках цієї теми включають нововведення в області поширення нових знань шляхом виявлення ключових компетенцій або наборів навичок поряд з видатними підходами до ефективного і етичного спілкування, щоб забезпечити навчання протягом усього життя. Трансформація результатів лікування пацієнтів може бути досягнута тільки при наявності сильних фармацевтичних кадрів, здатних розробляти і впроваджувати останні досягнення у фармацевтичній науці і практиці.
Тема D. Орієнтація на особливі інтереси. Тема D націлена на особливі інтереси в різних областях фармації.
Традиційно офіційного відкриття конференції передує 2 дні інтенсивної роботи на засіданнях Ради FIP, в який входять представники організаційних членів федерації. Від України в FIP представлений всього один організаційний член - ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (далі - «ПФД»). Олег Клімов, глава правління «ПФД», 1-2 вересня взяв участь в засіданнях Ради і поділився своїми враженнями про його роботу. В не такому далекому 2015 р Україна була прийнята в сім'ю FIP на Конгресі в місті Дюссельдорф. Тобто вже 3-й рік поспіль Олег має честь представляти українську фармацевтичну громадськість на світовій арені. Засідання Ради FIP насправді - одна з найважливіших частин Конгресу, адже саме там приймаються рішення про майбутні напрямки роботи, обговорюються бачення FIP і формулювання її політик, а також обираються нові члени правління.
В цьому році на конференції активно дискутували і розробляли кілька глобальних політик FIP, які поки не можна розголошувати і обговорювати, але незабаром, вони досягнуть і українських фахівців. Крім того, було обрано нового президента федерації, представник швейцарської роздрібної фармації - Домінік Джордан, який вступив в свої повноваження з 7 вересня. У своїй передвиборчій промові він зазначив, що в усьому світі системи охорони здоров'я стикаються зі змінами через нових тенденцій і демографічних, політичних і економічних проблем. Настав час для FIP переосмислити свою роль і переваги для членів, партнерів та суспільства.
Також ГО «ПФД» провела ряд стратегічно важливих зустрічей з керівництвом FIP, які допоможуть розвитку українського фармацевтичного співтовариства, розробці необхідних нормативних актів з урахуванням міжнародних практик. Зокрема, активно обговорюється проблема вакцинації в Україні і як нам подолати цю «кризу» за допомогою фармацевтів. Адже до такого рішення прийшли в безлічі країн світу. 
Українську делегацію на Конгресі представляли Олег Клімов, глава правління ГО «ПФД», Михайло Півнюк, заступник голови правління ГО «ПФД», директор ГПТП «Волиньфармпостач», Сергій Хільченко, заступник голови правління ГО «ПФД», глава правління ПрАТ «Лики Кіровоградщини» , Ірина Бондарчук, керівник відділу корпоративної інформації «Щотижневика АПТЕКА», член правління ГО «ПФД», Ігор Кукса, студент Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Як зазначила доктор Кармен Пенья, президент FIP, відкриваючи 78-й Всесвітній конгрес фармації і фармацевтичних наук 2 вересня, майбутнє бачення і місія FIP вимагають прийняття ряду цілей стійкості щодо доступу до лікарських засобів і їх відповідального застосування, життєздатності професії аптеки і екологічних міркувань. Вона додала, що оскільки фармацевти - представники професії, найбільш близькою до пацієнтів і до людей в цілому, вони мають прекрасну можливість допомогти досягненню цілей сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй з точки зору здоров'я і соціального благополуччя. К. Пенья зазначила, що доступ до ліків залишається віддаленою метою в багатьох куточках світу, і цей недолік доступу може мати руйнівні наслідки, такі як реальна і зростаюча загроза фальсифікованих і підроблених ліків. «Найбільша гарантія стійкості в доступі до лікарських засобів і їх відповідальному застосуванні полягає в політиці, яка встановлює глобальні, національні та регіональні правила, що гарантують, що ланцюг лікарського обороту від досліджень до знищення контролюється і захищається фармацевтичними працівниками» - підкреслила К. Пенья.
Щоб зберегти цілісність цієї ланцюга при перетині кордонів, повинні бути зроблені кроки до просування політики і законів, що гарантують міжнародне співробітництво в забезпеченні рівного доступу до якісних лікарських засобів. Стійкість фармацевтичної професії, на думку К. Пенья, вимагає свободи для фармацевтів без тиску у своїй професійній діяльності. Зокрема, економічної свободи, при якій політика винагороди (за обробку і відпустку рецептів) не обмежує можливості фармацевтів виконувати свою професію. Вона додала, що FIP твердо вірить в нагальну необхідність інвестувати в якість кваліфікованої фармацевтичної робочої сили в достатній кількості і якості для задоволення потреб в охороні здоров'я населення в усьому світі. Що стосується стійкості навколишнього середовища, доктор К. Пенья підкреслила, що метою фармацевтів повинна бути мінімізація впливу ліків. «Наша відповідальність, звичайно ж, не закінчується видачею препаратів. Фармацевти відповідають за повний життєвий цикл лікарських засобів від досліджень, виробництва, поширення, захисту, збереження і видачі до їх збору та управління відходами. Тому що якщо ми є частиною проблеми, ми також повинні бути частиною її вирішення », - підкреслила вона.
Ініціатива, яка призвела до того, що 80% будинків престарілих в Сінгапурі отримали користь від фармацевтичної допомоги  стала причиною присудження Фармацевтичному суспільству Сінгапуру нагороди FIP як кращої соціальної програми в громадській аптечній практиці. Призове місце азіатські колеги розділили з Американською асоціацією фармацевтів  за модель вакцинації в аптеках, яка максимізує можливість фармацевтами сприяти охопленням вакцинацією.
Метою програми сінгапурської сестринської допомоги було створення структурованого, послідовного і якісного підходу до поліпшення управління лікарськими засобами в будинках по догляду за особами похилого віку.
Програма включає:
- медикаментозний аудит (де фармацевти визначають області поліпшення під час відвідин будинків і тісно співпрацюють з медсестринським персоналом щодо поліпшень);
огляди ліків для пацієнтів не рідше одного разу на 6 місяців;
- навчання та освіту (надаються фармацевтами для підвищення рівня знань і навичок щодо медикаментозного персоналу);
- інформація про ліки (де фармацевти надають знання і рекомендації).
У свій перший рік фармацевти виявили і вирішили 451 проблему, пов'язану з ліками в 11 будинках для людей похилого віку. Була позитивна реакція з боку персоналу медсестер та інших медичних працівників. З тих пір PSS співпрацювала з Агентством по комплексному догляду  в своїй країні, щоб розширити охоплення цієї програми, яка в даний час охоплює близько 60 будинків для людей похилого віку.
Програма також зміцнила відносини між регуляторними органами та міністерством охорони здоров'я. «Ця міжнародна нагорода є важливим досягненням для фармацевтичного товариства Сінгапуру. Це велике заохочення для нас як прихильників продовження співпраці з різними зацікавленими сторонами для поліпшення фармацевтичної допомоги на благо громадськості », - зазначила Грейс Лі, представник фармацевтичного товариства Сінгапуру.
Ще один переможець премії FIP по аптечній практиці в 2018 р - проект «Project IMPACT Immunizations», розроблений APhA. Він призначений для того, щоб дати фармацевтам можливість отримати доступ до історії вакцинації пацієнта від грипу. Доступ до історії здійснюється за допомогою програмного забезпечення, що генерує «прогноз вакцини» на основі рекомендацій Центрів США по контролю і профілактиці захворювань, які фармацевт може використовувати, щоб рекомендувати інші щеплення і управляти ними в момент надання фармацевтичної опіки. Ця програма привела до збільшення кількості вакцинованих на 41%, а також підтвердження того, що потреби у вакцинації дорослих краще вирішувати, коли фармацевти мають двосторонній доступ до записів про імунізацію. «Результати імунізації в рамках проекту IMPACT підтверджують, що фармацевти можуть допомогти виявити і вирішити незадоволені потреби у вакцинації, рекомендуючи відповідні вакцини на основі індивідуальних потреб людини, особливо коли вони оснащені інноваційними технологіями лікування, підтримують упорядкований процес догляду. Ми задоволені результатами пілотного проекту і сподіваємося на розширення масштабів цієї моделі в загальних умовах практики аптечних аптек », - зазначив Бенджамін Блумль, старший віце-президент з досліджень та інновацій в Фонді APhA.
Робота по пропагуванню ідеї «сімейного фармацевта» бельгійському населенню і залученню до участі представників громадськості в цих особливих відносинах з обраним ними фармацевтом шляхом підписання контракту дала можливість Асоціації фармацевтів Бельгії отримати премію FIP за просування в області пропаганди здоров'я . Проект, зокрема, націлений на пацієнтів з хронічними захворюваннями, для яких вартість лікування покривається за рахунок медичного страхування.
Сімейний фармацевт оновлює план лікування пацієнта і робить його доступним для медичної команди і пацієнта. В результаті кампанії, званої «Мій фармацевт знає мене, я підписався», понад 80% фармацевтів надають цю послугу, всього підписано близько 400 тис. контрактів. «Ця нагорода є величезним визнанням важкої роботи всіх фармацевтів з бельгійської громади і важливим кроком на шляху впровадження передової фармацевтичної допомоги в Бельгії», - зазначив Франк Крассон, директор по маркетингу і комунікацій APB.