Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

02.10.2018
Несподіване відкриття вчених в області гормональної контрацепції


Дані довгострокових досліджень виявляють зв'язок між застосуванням протизаплідних таблеток і зниженням ризику деяких видів раку, серед яких: рак ендометрія і яєчника і колоректальний рак, але оскільки в цих дослідженнях вивчалися дані за десятиліття, в них часто розглядалися ефекти старіших форм оральних контрацептивів. Дослідники вирішили з'ясувати, чи може подібне зниження ризику бути пов'язано з більш новими формами препаратів, які бувають різних комбінацій і змісту гормонів. В ході дослідження група вчених вивчила дані більше 1,8 млн датських жінок у віці 15-49 років в період з 1995 по 2014 р. В результаті їх віднесли до 1 з 3 груп: жінки, які ніколи не користувалися гормональними контрацептивами, жінки, які в даний час застосовують їх або закінчили прийом менше 1 року тому, і жінок, які раніше застосовували їх більше року.
Ризик розвитку раку яєчника виявився найвищим в першій групі, яка ніколи не застосовувала гормональні препарати для контролю народжуваності. Тим часом, ризик був набагато нижче серед жінок, які в якийсь момент застосовували комбіновані лікарські засоби з естрогеном і прогестином.
Цей захисний ефект не спостерігався у жінок, які використовували препарати для контролю народжуваності на основі тільки прогестіна, але ці результати не можна розцінювати як надійні, оскільки більшість учасників використовували комбіновані таблетки.
«Для жінок, що знаходяться в даний час в репродуктивному віці, які застосовують сучасні гормональні препарати, ці результати можуть бути обнадійливими, оскільки вони продовжують демонструвати дані щодо зниження ризику раку яєчника, пов'язаного з прийомом комбінованих оральних контрацептивів», - заявляє доктор Ліза Іверсен, провідний автор дослідження. Однак вона зазначає, що дані дослідження не можуть свідчити про наявність причинно-наслідкового зв'язку, а тільки про асоціацію. Якщо прийом цих таблеток дійсно допомагає запобігти раку, то автори вважають, що їх використання запобігло 21% онкологічних захворювань яєчника в групі датських жінок, які брали участь в дослідженні.
Іншим обмеженням дослідження є те, що дані жінки більше не спостерігаються після того, як їм виповнилося 50 років, а це означає, що потенційні факти діагностики раку після досягнення цього віку не включені.
За словами доктора Дженніфер Ву, акушера-гінеколога в лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку, США, ці висновки «підтверджують наявність потенційної користі» застосування нових протизаплідних таблеток. Рак яєчника особливо небезпечний, оскільки симптоми не проявляються до пізніх стадій, коли він поширився. За даними Американського онкологічного товариства, тільки близько 47% жінок виживають через 5 років після діагностики.
«Рак яєчника має такий уповільнений час для діагностики і таку низьку довгострокову виживаність, що профілактика має важливе значення, - пояснює Д. Ву, додаючи, - при консультуванні пацієнтів за варіантами контролю народжуваності слід також розглядати питання про зниження ризику раку яєчника».
Результати дослідження під назвою «Асоціація між сучасною гормональної контрацепцією і рак яєчника у жінок репродуктивного віку в Данії: перспективне загальнонаціональне когортне дослідження» опубліковані в журналі «British Medical Journal».