Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

28.09.2018
Нове відкриття в лікуванні аденокарциноми підшлункової залози


Аденокарцинома підшлункової залози - найпоширеніший і агресивний тип раку, який погано піддається впливу хіміотерапії, однак вчені відкрили новий лікарський засіб, що підвищує ефективність лікування цієї патології. За словами фахівців, аденокарцинома підшлункової залози становить близько 90% всіх випадків раку підшлункової залози. Це четверта ведуча причина випадків смерті від онкологічних захворювань в світі.
Національний інститут онкології (National Cancer Institute), США, повідомляє, що 5-річна виживаність при цій патології становить 8,5%. Такі низькі показники пов'язані з тим, що аденокарцинома підшлункової залози має високу стійкість до хіміотерапії. Даний тип раку швидко зростає і дуже агресивний. Він вступає у взаємодію з жировмісними клітинами, що дозволяє йому прогресувати і поширюватися на інші органи. Виходячи з перерахованих вище причин, стратегічним завданням вчених була розробка засобу, який підвищить ефективність лікування аденокарциноми підшлункової залози. Так, дослідники з Медичного центру Cedars-Sinai (Cedars-Sinai Medical Center), США, протягом 4 років розробляли препарат Метаверт, який блокує стійкість аденокарциноми підшлункової залози до хіміотерапії. Крім того, він підвищує ефективність променевої терапії, яка поєднується із застосуванням 2 поширених препаратів: паклітаксел і гемцитабін. Результати даної роботи, опубліковані у виданні «Gastroenterology», показують, що новий препарат довів свою ефективність у клінічних дослідженнях на мишах (виживаність підвищилася на 50%). У майбутньому вчені націлені на те, щоб переконатися в безпеці і ефективності застосування даного препарату людьми.
«Я бачив пацієнтів, які на перших етапах лікування реагували на хіміотерапію, але через деякий час хвороба починала прогресувати. Це пов'язано з тим, що ракові клітини аденокарциноми підшлункової залози знаходять спосіб блокувати вплив хіміопрепаратів. Новий препарат націлений на придушення даного захисного механізму », - зазначив старший автор дослідження доктор Стівен Пандол (Stephen Pandol).