Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

30.08.2018
Нове відкриття вчених в області імунології


Відомо, що наші тіла вчаться формувати ефективний захист від інфекцій і захворювань після впливу таких загроз на здоров'я. Коротше кажучи, організм «вчиться» ідентифікувати винних і знищувати їх.
Де ж активується ця «пам'ять» і формується реакція?
Досягнення в області технологій клінічних досліджень привели до розробки деяких дуже складних пристроїв, завдяки яким вчені тепер можуть більше дізнатися про людське тіло і про те, як воно працює на мікрорівні. Незважаючи на те що багато про механізми нашого тіла залишається невідомим, дивовижні відкриття продовжують відбуватися. Наприклад, інноваційні методи дозволили дослідникам дізнатися, що інтерстиціальна тканина, яка визначалася як «підтримуюча», фактично функціонує як орган, і вона важливіша для здоров'я людини, ніж раніше було прийнято вважати. Тепер вчені з Медичного інституту Гарвана в Дарлінгхерст, Австралія, нарешті змогли з'ясувати, як саме наші тіла «пам'ятають» попередній вплив патогенів після перенесеного інфекційного захворювання або вакцинації - і як починають «розробляти стратегію» і формувати відповідну імунну відповідь.
У статті, опублікованій в журналі «Nature Communications», дослідники пояснюють, що вони виявили якийсь «мікроорган», який утворюється в лімфатичних вузлах і діє як «штаб-квартира» імунної відповіді. Вчені використовували чутливу тривимірну мікроскопію - найсучаснішу техніку, що дозволяє відстежувати зміни, що відбуваються на мікроскопічному рівні. Даний експеримент проводився на мишах. Вони помітили особливі структури, які формуються на поверхні лімфатичних вузлів, коли імунна система піддається впливу інфекції, з якою вона вже стикалася раніше. Вчені виявили структури, які вони назвали «субкапсулярні проліферативні вогнища», не тільки у мишей, але і в зрізах лімфатичних вузлів, взятих у пацієнтів. При спостереженні за SPF вчені переконалися, що в цих структурах згруповані різні типи імунних клітин, найбільш помітні - В-клітини пам'яті, які містять інформацію про те, як боротися з патогенами, з якими організм вже стикався. Також в SPF B-клітини пам'яті перетворюються в плазмоцити, роль яких полягає в захисті організму від інфекції. Вони генерують антитіла, які розпізнають патогени і спрямовані на їх знищення.
Як  відзначає провідний автор дослідження доктор Імоджен Моран, B-клітини пам'яті активуються і кластеризуються в цій новій структурі, яка ніколи не була помічена раніше. Вчені змогли побачити, як вони рухаються, взаємодіючи з іншими імунними клітинами і перетворюються в плазмоцити.
Важливо відзначити, що SPF стратегічно розташовані так, щоб вони могли швидко реагувати на інфікування. Це, на думку дослідників, має ключове значення, коли справа доходить до ймовірного успіху боротьби проти патогенів.
«Коли ви боретеся з бактеріями, кількість яких може збільшуватися в 2 рази кожні 20-30 хв, кожен момент має значення. Якщо імунній системі буде потрібно занадто багато часу, щоб зібрати інструменти для боротьби з інфекцією, то людина помре », - повідомив співавтор дослідження Три Пфан.
Він додав, що вакцинація відіграє ключову роль в навчанні імунної системи ефективно реагувати. Вона, за словами вченого, тренує імунну систему, так що вона може дуже швидко виробляти антитіла при появі інфекції. SPF розташований там, де бактерії будуть повторно проникати в тіло, і у нього є всі інгредієнти, зібрані в одному місці, щоб створити антитіла. Так що він чудово спроектований, щоб швидко боротися з реінфекцією.
Єдина причина, по якій вчені були не здатні розкрити існування цих ключових імунних утворень раніше, - це просто тому, що вони настільки малі і дуже динамічні. Тільки з розвитком двухфотонной мікроскопії - техніки, використаної в недавньому дослідженні, - у вчених, нарешті, з'явилася можливість зануритися глибше і дізнатися більше.
Доктор І. Моран заявив: «Тільки тоді, коли ми провели двухфотонную мікроскопію, що дозволяє дивитися в трьох вимірах на імунні клітини, що рухаються в живому організмі, ми змогли зафіксувати формування структур SPF», а Т. Пфан додав, що ця структура була там весь час, але ніхто її не бачив, тому що відсутнє відповідне обладнання. Це чудове нагадування про те, що в людському тілі досі є таємниці.