Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.10.2018
Новий підхід до подолання антибіотикорезистентності


Дані нових досліджень свідчать про те, що всупереч традиційним переконанням в медичному співтоваристві комбінації 4 або 5 препаратів можуть бути ефективними в лікуванні інфекцій, викликаних стійкими до терапії бактеріями. За допомогою лабораторних експериментів і обчислювальних аналізів вдалося виявити більше 8 тис. комбінацій антибіотиків, які можуть застосовуватися для лікування резистентної флори. Антибіотико або антимікробна резистентність виникає, коли бактерії або віруси, які іноді називають супербактеріями, генетично мутують і формують так званий імунітет до лікарських засобів.
У США стійкість до антибіотиків також є однією з основних проблем громадської охорони здоров'я. За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань США (U.S. Centers for Disease Control and Prevention - CDC), щороку як мінімум у 2 млн чоловік в США відзначають резистентну до терапії бактеріальну інфекцію, в результаті цього вже померли понад 23 тис. осіб. Тепер дослідники, можливо, розробили стратегію вирішення цієї проблеми. Дані нових досліджень, проведених вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, США, показують, що об'єднання 4 або 5 антибіотиків може виявитися несподівано ефективним у знищенні або уповільнення зростання стійких бактерій. Висновки суперечать поширеній думці про те, що такі комбінації ліків неефективні або що змішування різних антибіотиків призводить до того, що користь від кожного препарату зокрема скасовує загальну користь в цілому.
Памела Йех, доцент кафедри екології та еволюційної біології в UCLA, керувала новим дослідженням у співпраці з Ваном Севідж, професором кафедри екології, еволюційної біології і біоматематікі в UCLA. П. Йех, коментуючи результати дослідження, зазначає: «Існує традиція використання тільки 1 препарату, може бути, 2. Ми пропонуємо альтернативу, яка виглядає багатообіцяючою. Ми не повинні обмежувати себе тільки 1 лікарським засобом або комбінаціями з 2 препаратів в лікарському призначення. Ми очікуємо, що деякі з цих комбінацій працюватимуть набагато краще, ніж існуючі антибіотики ».
Команда провела безліч експериментів в лабораторії і розробила математичну основу, яка називається математичним аналізом для загальних взаємодій компонентів (mathematical analysis for general interactions of components - MAGIC), яка дозволила вивчити множинні комбінації лікарських засобів і прогнозувати результати їх застосування.
Еліф Текін, перший автор публікації за даними досліджень, повідомив: «Ми вважаємо, що MAGIC - це універсальний інструмент, який може застосовуватися до інших захворювань, включаючи онкологічні, і в багатьох інших областях з 3 або більше взаємодіючими компонентами, для кращого розуміння роботи складної системи ».
Використовуючи ці інструменти, Е. Текін і його колеги вивчили, як різні комбінації 4 і 5 антибіотиків впливають на штам Escherichia coli. В цілому дослідники протестували 18 278 комбінацій. Вчені також виявили, що 2331 комбінація з 4 препаратів і 5199 комбінацій з 5 препаратами були менш ефективними, ніж прогнозувалося. За аналогією професор В. Севідж пояснив причину: «Деякі препарати атакують стінки клітин, інші атакують дезоксирибонуклеїнові кислоти всередині. Це схоже на напад на замок або фортецю. Об'єднання різних методів нападу може бути більш ефективним, ніж просто 1 підхід ».
Майкл Курілла, директор відділу клінічних інновацій в Національних інститутах охорони здоров'я (National Institutes of Health - NIH), США, прокоментував значимість результатів в контексті кризи резистентності до антибіотиків. Він стверджує: «З появою антибіотикорезистентності, є загроза повернути охорону здоров'я до епохи коли антибіотиків не було, здатність більш розумно використовувати комбінації існуючих препаратів, які окремо втрачають ефективність, вітається. Ця робота прискорить тестування багатообіцяючих комбінацій антибіотиків для бактеріальних інфекцій на людях ».
П. Йех попереджає, що прийняття нових результатів в лабораторних умовах і перетворення їх в життєздатні методи лікування в клінічних умовах, ймовірно, потребуватимуть багатьох років.