Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

19.02.2019
Фенспіридовмісні препарати, в тому числі українського виробництва, відкликані з аптек Білорусі


Як повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров'я Білорусі, компанія «Les Laboratoires Servier» (Франція) відкликає з ринків всіх країн реєстраційні посвідчення на таблетки і сироп Ереспал, які містять фенспірид. Цей лікарський засіб застосовується для лікування що не загрожують життю функціональних симптомів при порушеннях функціонування нижніх і верхніх дихальних шляхів.
«Рішення про відкликання з ринку цих лікарських засобів засновано на нових даних з безпеки, отриманих в ході додаткових доклінічних досліджень, що вказують на ймовірність збільшення інтервалу Q-T і, відповідно, підвищення ризику розвитку аритмії. Незважаючи на те що клінічна значимість цих нових результатів не була повністю з'ясована, в якості запобіжного заходу і в інтересах безпеки пацієнтів французька компанія прийняла рішення відкликати з ринку препарати, що містять цю діючу речовину », - повідомили в міністерстві.
Відгук серій лікарських засобів, що містять фенспірид, почався в Білорусі з 12 лютого поточного року. Для забезпечення безпеки пацієнтів МОЗ Білорусі також ухвалив рішення про припинення реалізації та медичного застосування фенспіридовмісних лікарських засобів, серед яких сироп і таблетки Інспірон (Україна), сироп Сіресп (Польща).
Раніше вже повідомлялося про те, що 11 лютого 2019 року ТОВ «Серв'є Україна» звернулося до МОЗ України щодо скасування дії реєстраційного посвідчення та подальшого відкликання з українського ринку лікарських засобів компанії, що містять фенспірид (ЕРЕСПАЛ®).
15 лютого Комітет з фармаконадзору та оцінки ризиків (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee - PRAC) Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency - EMA) рекомендував призупинити застосування препаратів фенспірида в Європі.