Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.09.2018
За якою формулою йде розрахунок по фінансуванню медичних закладів?


У питаннях фінансування установ первинної медичної допомоги за новою моделлю дуже багато що змінилося. Можна сказати, що для установ, що перетворилися в комунальні некомерційні підприємства та підписали договір з Національною службою здоров'я України, майже всі аспекти фінансування є новими. Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" оплата медичних послуг медичних установ по надання первинної медичної допомоги населенню здійснюватиметься за принципом плати за одного пацієнта з впровадженням капітаціонной ставки за договором в медичному обслуговуванні населення.
Дана інформація повідомляється в 10-му вересневому номері дайджесту змін охорони здоров'я України, що випускається МОЗ. Таким чином, основним джерелом доходу постачальника первинної медичної допомоги є виплати за договором з національною службою здоров`я України. Обсяги виплат будуть залежати від кількості і вікової структури пацієнтів, які подали декларацію про вибір лікаря, що працює в цій медичній установі. Так реалізується принцип ". Гроші йдуть за пацієнтом. Сума, яка надходить від НСЗУ, складається з оплати обслуговування пацієнтів по« зеленому »і« червоному »списками (постанова Кабміну України 407). «Зелений» список формують пацієнти, які підписали декларацію з лікарями цієї медичної установи, їх кількість відображається в електронній системі охорони здоров'я. При розрахунках надходжень враховуються вікові коефіцієнти:
- від 0 до 5 років коефіцієнт 4,0,
- від 6 до 17 років - 2,2,
- від 40 до 64 років - 1,2, старше 65 років-2
- гірський коефіцієнт (1,25), якщо населений пункт має відповідний статус.
Чисельність населення в «червоному» списку розраховується за формулою ЧС НН (1 ВС СНН) де:
ЧС - кількість пацієнтів, включених з «червоного» списку;
НН - чисельність населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці, якій надають первинну медичну допомогу станом на 01.01.2018, визначена у договорі, укладеному з НСЗУ;
ВС - загальна кількість пацієнтів, які подали декларації про вибір лікаря за станом на 1 число відповідного місяця за даними електронної системи охорони здоров'я всім постачальникам первинної медичної допомоги, розташованих в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (міста, району, об'єднаної територіальної громади).
СНН сумарна кількість наявного населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці, яка обслуговується всіма постачальниками первинної медичної допомоги, які уклали договори з НСЗУ, станом на 1 число відповідного місяця та які розташовані в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (міста, району, об'єднаної територіальної громади), результат додавання кількості наявного населення всіх постачальників (визначено в договорі).
Базовий тариф по «зеленому» списку - 370 грн на рік, по «червоному» - 240 грн на рік. Також для обчислення загальної суми доходів постачальника ПМЖ необхідно врахувати доходи з інших джерел, відмінних від НСЗУ (перелік індивідуальний для кожного конкретного постачальника).