Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

26.11.2018
Підліткам дадуть більше прав в сфері здоров'я


МОЗ України ініціює ряд важливих змін в сфері охорони здоров'я дітей, а саме - підлітків. Так, відомство пропонує долучитися до громадського обговорення проекту закону, який, нарешті введе в українську охорону здоров'я термін "підліток" і чітко визначить права кожного підлітка (з 10 до 18 років) на медичне обслуговування, таємницю і інші не менш важливі і характерні для цього віку аспекти.
Що зміниться після прийняття законопроекту?
1. В законодавстві України з'явиться термін «підліток» - держава визнає особливий статус дітей у віці від 10 до 18 років.
2  Неповнолітні зможуть укладати угоди по реалізації права на охорону здоров'я, зокрема - самостійно обирати лікарів, що надають первинну допомогу, і підписувати з ними декларації.
3. Підлітки зможуть самостійно звертатися за наданням медичних послуг, в тому числі - в приватні клініки. Тепер з 16 років підлітки матимуть право на таємницю про стан свого здоров'я: батьки мають право на доступ до медичної інформації тільки за згодою підлітків.
4. Будуть визначені основні принципи соціального становлення підлітків, з'явиться можливість для формування та реалізації державної політики щодо підлітків і формування статистичних даних, в тому числі стану їх здоров'я. Ознайомитися з законопроектом можна на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я, також пропозиції і зауваження можна надсилати протягом місяця з дня опублікування законопроекту в медичний департамент МОЗ України.