Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.09.2018
Планування в новій моделі фінансування системи охорони здоров'я


Реорганізовані медичні установи, які уклали договори з НСЗУ і отримують від служби фінансування, стикаються з рядом проблем. Зокрема, керівники медичних установ відтепер самі планують свої витрати, складають плани закупівель. До складання плану закупівель слід підходити індивідуально, рекомендує МОЗ України. Наприклад, МОЗ рекомендує серйозно обміркувати необхідність придбання біохімічних аналізаторів крові і сечі в кожну амбулаторію. Слід врахувати витрати на витратні матеріали, кількість і спектр видів необхідних аналізів, утримання персоналу. Якісна організація логістики в центральній лабораторії може стати кращим рішенням. Крім того, як показує світовий досвід, центральні лабораторії забезпечують високу якість досліджень і істотно меншу ймовірність помилок.
Також можна гнучко підійти до забезпечення лікаря автомобілем. Можна придбати старий автомобіль, купити кілька автомобілів спільно з іншим чи придбати авто в кредит - так ціна за одиницю буде менше. Електронний інструмент з оцінки відповідності постачальника первинної медичної допомоги - табель матеріально-технічного оснащення допоможе визначити потреби і виділити серед них першочергові, а також дасть можливість сформувати план відповідних закупівель. Щоб детально висвітлити питання, пов'язані з переходом на нову систему фінансування, Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» підготував збірник матеріалів методологічної підтримки для установ, що надають первинну медичну допомогу. Збірник має формат онлайн-документа, розділи якого - це етапи впровадження реформи фінансування системи охорони здоров'я для установ первинної медичної допомоги від питань автономізації до операційного управління медичною установою.
Документ буде корисним як закладам, які готуються до підписання договору з НСЗУ про медичне обслуговування населення, так і тим, які вже увійшли в реформу і фінансується за новою моделлю. У кожному розділі збірника є посилання на записи вебінарів, електронні інструменти, методичні рекомендації, відповіді на актуальні питання та інші корисні матеріали з тематики розділу. Зокрема, один з розділів збірника присвячений фінансовому плануванню роботи закладу первинної медичної допомоги.