Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.10.2018
Причини раптового збільшення маси тіла


Раптове і незрозуміле збільшення маси тіла може стати неприємною несподіванкою, особливо коли щоденний раціон харчування і фізична активність регулярні і стабільні. І перш ніж шукати рішення, потрібно визначити джерело проблеми.
Наступні 4 стани можуть бути причиною збільшення маси тіла:
1. Розлад щитовидної залози
Якщо щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів, це може свідчити про захворювання Хашимото або гіпотиреозі. Серед багатьох пов'язаних з цим станом симптомів є незрозуміле збільшення маси тіла і постійна втома. Якщо довгий час ігнорувати симптоми і не звертатися за допомогою до фахівця, може розвинутися ряд ускладнень. Після встановлення діагнозу, як правило, лікарі призначають лікування, яке спрямоване на компенсацію недостатності гормонів щитовидної залози. Як тільки буде підібрана правильна доза препарату для гормонозамісної терапії, то маса тіла, швидше за все, прийде в норму.
2. Безсоння
Прийнято вважати, що для підтримки здоров'я дорослій людині необхідно спати 7-9 годин на добу. Багато людей знають, що недостатній сон негативно впливає на стан організму і настрій. До того ж часто безсоння призводить до посилення почуття голоду і апетиту і змушує частіше заглядати в холодильник ночами.
Однак результати недавніх досліджень шведських учених показують, що безсоння призводить не тільки до нічних перекусів. Експерти повідомляють про те, що ночі, проведені в відсутності сну, викликають зміни в організмі, що зумовлюють посилення процесів запасання жиру.
3. Депресія
У багатьох випадках депресія може супроводжуватися змінами маси тіла: часом, це зменшення маси тіла, а іноді - її різке збільшення. Дані деяких досліджень свідчать про те, що депресивна людина стає апатичною, що призводить до зниження фізичної активності. В іншому випадку депресивна людина може пов'язувати поїдання великої кількості солодощів або фастфуда з процесом подолання життєвих негараздів. Белінда Нідхем, доцент університету Алабами в Бірмінгемі, США, повідомила про збільшення виробництва гормону стресу - кортизолу під час депресії. Дослідним шляхом вона встановила, що підвищений рівень кортизолу в крові може призводити до збільшення маси тіла.
4. Захворювання Кушинга
Як зазначає доктор Решмі Срінат, доцент кафедри діабету, ендокринології та захворювань кісток медичної школи Ікан гори Сінай, США, зазвичай захворювання Кушинга характеризується значним зниженням працездатності і рядом ускладнень, серед яких цукровий діабет, високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину. Надмірне збільшення маси тіла, що супроводжується червоними розтяжками навколо живота, - явна ознака цієї патології. Р. Срінат також зазначає, що збільшення маси тіла відбувається в області тулуба і потилиці, однак при цьому руки і ноги залишаються худими. Якщо людина відзначає у себе перераховані вище симптоми, йому слід негайно звернутися за медичною допомогою.