Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

04.09.2018
Псоріаз: міфи та реальність


Псоріаз - це хронічне неінфекційне захворювання шкіри. На жаль, в суспільстві склалися неправильні уявлення про цю хворобу. Псоріаз оточений міфами.
Вчені зі Школи медицини Університету Пенсільванії, США, провели нове дослідження і з'ясували, скільки людей (включаючи медичних працівників) вважають, що псоріаз - інфекційне захворювання, і уникають контакту з хворими.
«Широко визнаний той факт, що псоріаз негативно позначається на соціальному, професійному та інтимному життю пацієнтів. У нашому дослідженні ми вирішили оцінити цей показник в кількісному вираженні », - пояснює старший автор дослідження Джоел Гельфанд (Joel Gelfand). Вчені провели опитування серед учасників, яких розділили на 2 групи. У 1-у групу ввійшли випадково відібрані люди (198 осіб), в 2-у - студенти-медики (187 осіб). Поряд з опитуванням респонденти також отримали зображення хворих на псоріаз.
Результати опитування виявилися не обнадійливими. Відповіді медиків і випадково відібраних людей відрізнялися в незначній мірі. Так, учасники відмовили б людині, хворому на псоріаз:
54% - в знайомстві;
39,4% - в рукостисканні;
32,3% не запросили б до себе додому.
Близько 57% учасників характеризували пацієнтів з псоріазом як ненадійних, а 45% вважають їх непривабливими.
Варто відзначити, що учасники, які були особисто знайомі з хворими на псоріаз, мають значно менше стереотипів щодо цього захворювання. Вчені припускають, що більш докладне інформування про хворобу зможе допомогти розсіяти міфи, що існують серед населення.
«Наступні дослідження будуть спрямовані на оцінку поведінки людей після проведених освітніх програм, що стосуються псоріазу», - заявив Д. Гельфанд.