Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.09.2018
Псоріаз під час грудного вигодовування


Псоріаз - це аутоімунне захворювання, яке вражає шкіру і суглоби, що значно ускладнює процес грудного вигодовування. Основним симптомом є поява червоних плям на шкірі по всьому тілу, які постійно лущаться.
У разі ураження шкіри грудей жінка відчуває значний дискомфорт при годуванні груддю. Однак є кілька способів полегшити симптоми захворювання, не піддаючи небезпеці здоров'я дитини. Експерти з Національного фонду псоріазу, США, рекомендують використовувати безрецептурні зволожуючі засоби, такі як вазелін. Якщо такий метод не приносить полегшення, необхідно почати місцеве застосування препаратів, які містять стероїди в меншій дозі. Крім того, пероральні стероїди також безпечні для використання під час грудного вигодовування. Важливо відзначити, що Національний фонд псоріазу не рекомендує приймати системні або біологічні препарати під час грудного вигодовування без виражених показань. Крім цих варіантів лікування, лікарі розглядають деякі види фототерапії. Однак експерти попереджають про особливості використання фототерапії PUVA (Psoralen Ultraviolet A). В даному методі лікування використовується препарат псорален, який може потрапити до складу грудного молока, в результаті чого у дитини можуть проявитися симптоми світлочутливості.
Чи може грудне вигодовування загострити симптоми псоріазу?
Лікарі визнають, що стрес, пов'язаний з пологами, грудним вигодовуванням, доглядом за новонародженим може привести до важкого перебігу псоріазу.
При загостренні псоріазу спостерігаються такі симптоми:
- бляшки - сухі, потовщені ділянки шкіри;
- лущення шкіри;
- шкірний зуд;
- червоні плями на шкірі;
- гнійники.
Симптоми можуть варіювати в залежності від тяжкості та типу псоріазу.
Наступні рекомендації можуть полегшити симптоми:
- зниження стресу за допомогою медитації, психотерапії, йоги;
- зволоження шкіри;
- охолодження уражених ділянок шкіри за допомогою пакетів з льодом.
Що варто запам'ятати?
При грудному вигодовуванні лікування псоріазу може негативно позначитися на здоров'ї дитини, однак існують альтернативні безпечні методи полегшення симптомів цієї хвороби.
Перед початком лікування необхідно звернутися до лікаря.