Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

26.11.2018
Роль сімейних лікарів та педіатрів в діагностиці і профілактиці діабету


Центр громадського здоров'я МОЗ України організував експертний круглий стіл, щоб актуалізувати проблематику діабету в країні та створити дорожню карту реалізації Національного плану заходів з неінфекційних захворювань в області діабету. Під час круглого столу учасники обговорювали діабет II типу - як найбільш поширений в суспільстві (більше 90% всіх випадків). При цьому захворювання залишається недодіагностірованим, адже близько половини людей не знає, що живе з діабетом II типу.
Як зазначила Ольга Донцова, керівник відділу промоції здорового харчування і фізичної активності ЦОЗ, щоб зупинити поширення захворюваності, треба провести багаторічну тривалу інформаційну кампанію для підвищення обізнаності населення про хвороби. Міжнародна діабетична федерація, яка щорічно обирає тему Всесвітнього дня діабету, обирала два роки поспіль тему "Діабет і сім'я". Сім'я для виявлення діабету - найважливіше установа, в тому числі одну з центральних ролей у цьому відіграє саме сімейний лікар тому, що він знає все про сім'ю і стає для сім'ї майже її членом, допомагаючи, в тому числі і вчасно виявити діабет.
Однією з ключових пропозицій, яку озвучила експерт, стосується зміни нормативно-правової бази шкільного харчування. Існуючі норми не відображають сучасних реалій, застаріли з точки зору науки, практики, нових стандартів (не враховані особливості дітей з алергіями, харчовою непереносимістю, будь-якими захворюваннями метаболічного характеру). Ці регламенти, наприклад, рекомендують дітям по 350-400 г пшеничного хліба в день, що не відповідає тарілці здорового харчування і національним рекомендаціям щодо здорового харчування, які були затверджені Міністерством охорони здоров'я в грудні 2017 г., тому обов'язково необхідно провести зміни нормативно-правової бази для шкільного дитячого харчування та харчування в лікувальних установах.
Втілення цих змін - у межах компетенції місцевої влади. При наявності нормативних документів національного рівня і регламентів зі шкільного харчування реалізовувати програми можуть об'єднані територіальні громади. Також експертами запропонована ініціатива створення реєстру пацієнтів з діабетом II типу, в якій можуть бути закладені соціально-демографічні показники (вік, стать, проживання), щоб зробити дослідження поширеності діабету і груп ризику. Потім для цих же груп можна планувати інформаційні кампанії і відстежувати їх ефективність. З більш детальною інформацією щодо розвитку реалізації Національного плану заходів з неінфекційних захворювань в області діабету можна ознайомитися на сайті ЦОЗ МОЗ України.