Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

31.07.2018
Що кажуть медики про реформу «швидкої»?

В рамках медичної реформи модернізується і робота диспетчерів, що реагують на дзвінки виклику бригад швидкої медичної допомоги. Зараз, як кажуть самі лікарі швидкої допомоги, диспетчер «швидкої» приймає абсолютно всі виклики, не розділяючи їх за ступенем пріоритетності. За зміну у диспетчера «швидкої» може надійти 80% непрофільних викликів. Пацієнти часто повідомляють диспетчеру неправдиві скарги, в той час як в іншому місці терміново потребує допомоги потерпілий від ДТП або пацієнт з інсультом. «Швидка» не може відмовити пацієнтові в виклику, оскільки цей регламент роботи закріплений відповідним урядовим розпорядженням ще в 2012 році. Але, сам диспетчер проте провидить первинну фільтрацію викликів: якщо виклик не екстрений, то диспетчер може відмовити, якщо ж екстрений, то - негайно оформити виклик.
В сучасних диспетчерських, якими вже обладнані служби екстреної медичної допомоги в ряді міст, встановлена ​​програма, що визначає екстреність викликів. У МОЗ планується впровадження алгоритму автоматизованої диспетчеризації викликів, що дозволить обробляти виклики в залежності від їх пріоритетності. Паралельно з цими нововведеннями також відомством планується зменшення кількості викликів. Наприклад, при надходженні дзвінків від пацієнтів, чий стан здоров'я вимагає надання не екстренноъ, а первинної допомоги, диспетчер матиме право перемикати абонента для зв'язку з лікарем, з яким у пацієнта укладена декларація. Або диспетчер може перемкнути виклик на національну "гарячу лінію" безкоштовної конфіденційної підтримки населення з питань охорони здоров'я та медичної допомоги.
По суті, в МОЗ пропонується отримання диспетчерами чіткого алгоритму роботи відповідно до світових стандартів. Диспетчери «швидкої» повинні вміти дистанційно не тільки швидко прийняти рішення, але і проконсультувати свідків подій (того ж ДТП), як зуміти правильно і своєчасно надати допомогу постраждалим до приїзду бригади «швидкої».