Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

18.07.2018
Що таке детокс, і чи дійсно це працює?


До недавнього часу цей детокс робили в реанімації людям з передозуванням наркотиками або алкоголем. Але потім ідею підхопив бізнес і зараз сумма продажу детокс-соків в США досягає 3 млрд дол. США. В Україні подібний підрахунок ніхто не проводив, але детокс-дієти є надзвичайно популярними.
Як насправді працює детокс і чи потрібен він вам? Розповідає біолог і науковий блогер Дарина Прокопик.
Що таке детокс?
Концепція Детокс полягає в тому, що наше тіло в процесі життєдіяльності нібито утворює токсини і «шлаки», і від них потрібно постійно позбавлятися. Інакше вони псують нашу шкіру, кишечник, спотворюють запах тіла. Для боротьби з токсинами нам пропонують сокові дієти, прянощі, гідроколонотерапія, масаж і сауну.
Наше тіло самостійно вміє робити детокс печінки і виводити все непотрібне з кишечника, легенів і нирок.
За детокс відповідають спеціальні ферменти, і допомагають їм у цьому вітаміни і амінокислота глутатіон. В результаті «токсичні» речовини стають розчинними у воді і виходять з організму. Якщо детокс-фрешем просто «залити токсини», то вони не знешкоджуються.
У слабкості, незвичних проявів на шкірі або в диханні можуть бути інші причини - наприклад, нестача вітамінів, гормональний дисбаланс, але ніяк не «токсини». «Забиті судини» - це атеросклероз, наслідок нездорового харчування, недолік руху і куріння. «Брудний кишечник» - це і бактерії, які там живутьї, і дискомфорт через нездорову їжу, алергії, погане травлення або відсутність рослинних волокон в раціоні.
Чи можна схуднути на детокс-дієті?
Тиждень детокс-дієти дійсно допомагає схуднути, але є і зворотна сторона. Детокс-процедури можуть пошкодити кишечник, а непастеризованим соком легко отруїтися. До того ж вітаміни в соках швидко руйнуються. Тривале голодування може привести до закислення крові і навіть комі. Не турбуйтеся, якщо до цих пір вірили в боротьбу зі шлаками. Зелений чай, буряк, темні ягоди, різні капусти, зелень, кава, кориця, ройбуш і соя активують гени, що відповідають за детоксикацію.
Як допомогти організму очиститися?
Перш за все, їжте багато свіжих овочів і фруктів. Це допоможе кишечнику, судинам, печінці та шкірі.
По-друге, не паліть і відмовтесь від алкоголю. Коли ви кинете курити, ваш організм не буде змушений постійно знешкоджувати 4000 різних токсичних сполук диму. Так само відмова від куріння на 25% знизить ризик серцево-судинних захворювань. Ще одне джерело інтоксикації - алкоголь. Чим менше його ви споживаєте, тим «чистіші» ваша печінка і все тіло.
По-третє, займайтеся спортом. Фізична активність допомагає схуднути, «чистить судини» і налаштовує на здорове харчування.