Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

28.08.2018
Скандал в "Охматдиті"


Через звинувачення в корупції завідуючої центру дитячої онкогематології і керівника відділення трансплантації кісткового мозку національної лікарні "Охматдит" про звільнення заявили майже всі лікарі відділення.
Як говориться в сюжеті ТСН, батьки дітей, які у важкому стані після трансплантації знаходяться в стаціонарі, переживають, що можуть взагалі залишитися без медичної допомоги.
Зокрема, зараз в стаціонарі перебувають десять пацієнтів. Їм не можна переходити в інші лікарні і навіть вихід в коридор - це ризик.
Дитячі гематологи написали заяви про звільнення - таким чином вони підтримали колишню керівницю центру дитячої онкогематології Світлану Донську і завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Олега Рижака, якого адміністрація "Охматдиту" звільнила з-за нібито порушень в роботі. Самі лікарі пояснюють свою позицію тим, що вони - одна команда, а "немає команди - немає трансплантації". Реорганізацію центру медики назвали незаконною і викликаною лише наміром усунути від посад певних людей.
Світлані Донський запропонували посаду лікаря-гематолога в поліклініці, яку вона відкинула, а завідувачу відділенням оголосили дві догани і звільнили.
У свою чергу адміністрація "Охматдиту" переконує, що порушення знайшли в ході перевірки. Зокрема, на складах закладу зіпсувалися препарати на півмільйона доларів. На 2 млн гривень закуповувалися комплекти для сепарації крові, які неможливо було використовувати через несправне обладнання. Крім того, Рижаку,  головному лікар "Охматдиту" також приписують  скарги батьків, з яких вимагали гроші за госпіталізацію та ліки. Журналісти ж знайшли матір одного з маленьких пацієнтів "Охматдиту", яка говорить, що у відділенні трансплантації кісткового мозку не було нічого - купували за свій рахунок навіть фізрозчин. Всього на все лікування пішло півмільйона гривень, але син помер два роки тому в реанімації. Жінка каже, що крім ліків, обов'язковим у відділенні була "подяка" лікарям в суммі не менше двох тисяч. "Своєму лікарю давала і Рижаку давала", - говорить мама пацієнта.
У поліцію вона не зверталася, бо вважала, що одна нічого не доведе. Рижак визнає, що суми батькам називав, але тільки тому, що дітей не було чим лікувати.
"Те, чого бракує, батькам доведеться купувати, і вони питають скільки нам треба грошей. Їм озвучуються ці суми", - пояснив звільнений медик.
Незважаючи на гучні заяви, поки лікарям не висунуто офіційних звинувачень в корупції. У МОЗ переконують, що розслідуванням зловживань займається національна поліція, а столична прокуратура працює над двома кримінальними справами щодо "Охматдиту".
Відділення трансплантації кісткового мозку було єдиним, де дітям робили пересадку від частково сумісних рідних донорів. Тепер цей процес може повністю зупинитися.
Тільки в останні дні з референтної лабораторії звільнилися шість співробітників. Олександр Лисиця - єдиний лікар, який не підтримує колег і не звільняється. У розмові пояснює, що більше ніж за корпоративну єдність переживає за своїх пацієнтів і не має права кинути їх напризволяще.
У МОЗ переконують, що частина навантажень лабораторії центру дитячої онкогематології візьмуть на себе інші українські лабораторії. А з лікарями-гематологами ведуть переговори як в українських, так і європейських лікарнях. На вирішення проблеми є тиждень. Через сім днів вступають в силу заяви на звільнення гематологів.