Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

05.11.2018
Сучасна діагностика туберкульозу


Своєчасна і точна діагностика з метою призначення належного лікування - один з головних кроків в боротьбі з туберкульозом. У стратегії Всесвітньої організації охорони здоров'я «Покласти край ТБ», яку підтримала Україна, рекомендовано застосування швидких тестів Xpert MBT / Rif для первинного діагностичного дослідження всіх осіб з ознаками ТБ.
Під керівництвом Центру громадського здоров'я МОЗ України та завдяки технічній підтримці ВООЗ і гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією розпочато впровадження зазначеної рекомендації в трьох регіонах з перспективою подальшого розширення в масштабах всієї країни протягом I півріччя 2019. Найважливіша для фтизіатрів і лаборантів новина: орієнтовно в лютому 2019 буде повідомлено про доступність картриджів XDRTB для виявлення стійкості до ізоніазиду, ін'єкційних препаратів і фторхінолонів. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.
На даний час для виявлення ТБ у пацієнтів з відповідними симптомами закуплені системи GeneXpert для Одеської, Херсонської, Дніпропетровської областей, Міністерства оборони України в рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. До кінця року країна отримає додатково 29 систем GeneXpert, а в 2019 буде закуплено ще 56. Таким чином, в кожному госпітальному окрузі буде забезпечений доступ до сучасного методу діагностики ТБ.
Важливі також аспекти переходу на картриджі Xpert MBT / Utra, які є чутливими по Xpert MBT / Rif. З ініціативи Центру громадського здоров'я сучасні картриджі Xpert MBT / Ultra вже закуплені. Лабораторії отримають їх в листопаді цього року. Перспективними є нові можливості діагностики, зокрема мультирезистентного ТБ у дітей до п'яти років, на основі аналізу калу за допомогою системи GeneXpert - з огляду на складність отримання мокротиння у маленьких пацієнтів. Таку методику зараз налагоджують, щоб включити в протокол лікування ВООЗ. Ще однією доброю новиною є можливість закупівлі портативної системи GeneXpert Edge, яка може бути використана в важкодоступних для діагностики ТБ районах країни.