Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

09.10.2018
Супрун про долю лепрозорію


Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України, Уляна Супрун продовжує радувати українців своїми нововведеннями. Днями в поле її зору потрапив лепрозорій.
На думку У. Супрун, український лепрозорій існує зараз, скоріше, як санаторій, крім того, вже давно знаходиться в жалюгідному стані і застарів.
Лепрозорій, як розповідає Уляна Супрун, на своїй сторінці в Facebook, за радянських часів був побудований для хворих на лепру (проказу). Це хронічне захворювання, що вражає, в основному, шкіру, периферичні нерви, слизову оболонку верхніх дихальних шляхів і очі. Хвороба призводить до інвалідності і передається іншим людям, тому навіть в ХХ столітті такі хворі містилися в закритих лепрозоріях. У 1960-і роки з'явилися ліки, завдяки яким хворобу вдалося перемогти, навіть повністю вилікувати. У зв'язку з цим зникла необхідність роками жити в ізольованих лепрозоріях.
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я переконана, що український лепрозорій не виконує своїх старих функцій, втім, як і багато інших медичних установ, які застаріли. З цієї причини, статус цих медичних установ буде переглянутий, а старі форми надання допомоги - змінені.
Нагадаємо, що за даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, в минулом,  лепру лікували різними способами, але перший справжній прорив в лікуванні стався в 1940-х роках, коли був розроблений дапсон - препарат, який зупиняє розвиток хвороби. Лікування було багаторічним, навіть довічним.
У 1960-х роках стала розвиватися стійкість лепри до дапсону - єдиному противолепрозному препарату, відомому в той час в світі. І тоді ж були відкриті рифампіцин і клофазімін, які були включені в схему лікування, названу пізніше комбінованою лікарською терапією.
У 1981 році Дослідницька група ВООЗ рекомендувала комбіновану лікарську терапію. Вона складається з двох або трьох препаратів: дапсон і рифампіцин та призначається всім пацієнтам, а клофазімін додають в разі мультибактеріальної інфекції. Ця комбінація ліків вбиває патогенний мікроорганізм і призводить до лікуванню пацієнта.