Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.07.2018
Супрун про міжхребцеві грижі


В МОЗ зазначають, що розсмоктування міжхребцевих гриж є природним процесом, який і відбувається в більшості випадків. Як пише на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, посилаючись на дані доказової медицини, операція при грижі в міжхребцевих дисках у багатьох випадках не потрібна, оскільки більшість гриж зникають спонтанно в результаті резорбції, тобто розсмоктування. Вона зазначила, що в Україні досить популярна практика "лікування" міжхребцевих гриж шляхом оперативного втручання. "Хоча необгрунтоване хірургічне втручання на хребті дуже небезпечно, адже може більше нашкодити, ніж вилікувати пацієнта", - підкреслила Супрун.
Деякі ж центри та клініки пропонують авторські методики, які нібито допоможуть позбутися від грижі міжхребцевого диска без операції. Насправді, зазначає Супрун, спрацьовує не 
Спонтанно зникають близько 66% випадків гриж поперечних дисків, відзначається на сайті МОЗ. Про це свідчать наукові дослідження, які проводяться з 1984 року.
Хірургічне втручання залишається необхідним не більше ніж в 5% випадків - грижі дисків, які проявляються корінцевим синдромом. Симптомом є оніміння в ногах і зоні таза (в промежині), можливе порушення сечовипускання. При цьому біль може припинитися. В даному випадку необхідно провести МРТ-дослідження, і при підтвердженні діагнозу грижі диска показана термінова операція. У всіх інших випадках, відзначається в статті, необхідно починати з консервативного лікування, яке включає прийом протизапальних і знеболюючих препаратів, спеціальні вправи, епідуральні блокади (анестезія) в разі сильного болю і тільки в разі відсутності ефекту від цих дій через 6-8 місяців може розглядатися варіант хірургічного лікування.