Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 18:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

16.05.2018
Супрун розвіяла міфи про остеохондрозЯк повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун в Facebook, остеохондроз - це діагноз, який є великим комерційним міфом сучасності.

У МОЗ уточнюють, що в міжнародній класифікації хвороб остеохондроз існує, проте його специфіка істотно відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні. Це група рідкісних захворювань, пов'язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан. Прикладами  можуть бути;хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана.

В Україні ж лікар, почувши на скарги про біль в спині пацієнта, може поставити діагноз остеохондроз. Як результат, для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболюючі препарати та інші дорогі методи, які в цілому досить сильно б'ють по кишені пацієнтів.

Коли пацієнт в західних країнах звертається зі скаргами на біль в спині, лікарі використовують симптоматичний діагноз - «back pain» (просто біль в спині), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболюючі препарати.

Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про додаткові симптомах, таких як порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі. Зазвичай ці симптоми виникають при наявності серйозної патології хребта, проте виявляють їх не більше ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (як захворювання підшлункової залози, нирок, органів таза).