Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.02.2019
Україна - у другому колі країн неблагонадійних в торгових відносинах

 
8 лютого Асоціація дослідників і виробників фармацевтичної продукції США (Pharmaceutical Research and Manufacturers of America - PhRMA) настійно закликала Управління торгового представника США (United States Trade Representative - USTR) вжити негайних заходів для усунення серйозних і зростаючих обмежень доступу до ринків і порушень інтелектуальної власності на деяких зарубіжних ринках.
У своєму поданні щорічного звіту представники PhRMA закликали адміністрацію Трампа вважати Канаду, Японію, Корею і Малайзію «пріоритетними країнами» (Priority foreign countries) через наявність особливо обтяжливих і кричущих обмежувальних ринкових бар'єрів та недотримання прав інтелектуальної власності . До переліку країн для пріоритетного спостереження (Priority watching list) включили Індію, Індонезію, Таїланд, Росію, Туреччину, Україну, Аргентину, Бразилію, Чилі, Колумбію, Алжир, Саудівську Аравію. У список країн, за якими треба спостерігати (Watching list): Австралію, Європейський Союз, Великобританію, Мексику, Єгипет, Перу, Об'єднані Арабські Емірати.
«Коли зарубіжні країни встановлюють торговельні бар'єри і не цінують нові винаходи, вони загрожують виробництву - зазначив старший віце-президент PhRMA з міжнародної адвокатуру Брайан Тухі (Brian Toohey). - Агресивний контроль цін в Канаді, Японії, Кореї та багатьох інших країнах ставить під загрозу американський експорт і обмежує доступ до нових ліків ».
«Американські пацієнти не повинні нести тягар оплати глобальних інновацій, - додав Б. Тухі. - Сполучені Штати повинні використовувати всі доступні інструменти в переговорах із зарубіжними країнами, щоб відкрити ринки і створити рівні умови для американських біофармацевтичних інноваторів з тими 4,7 млн ​​робочих місць, які вони підтримують по всій країні ».
PhRMA також закликала такі країни, як Малайзія, Індонезія, Чилі і Колумбія, не порушувати патенти на нові ліки. Радикальна міра, відома як «примусове ліцензування», створює значну невизначеність для біофармацевтичних інноваторів і завдає шкоди пацієнтам, підриваючи стимули для майбутніх досліджень.
«Малайзія і інші уряди намагаються принести користь своїм власним вітчизняним компаніям, выкидаючи американські винаходи, - підкреслив Б. Тухі. - Торгові представники США повинні сприяти ефективному захисту прав інтелектуальної власності за кордоном і гарантувати, що примусове ліцензування не стане інструментом національної промислової політики ».
Термінового вирішення потребують проблеми в наступних країнах:
Канада: незважаючи на прогрес у зміцненні захисту інтелектуальної власності за допомогою успішного укладення угоди між США, Мексикою та Канадою (USMCA), пропоновані правила ціноутворення на запатентовані лікарські засоби в Канаді значно підірвуть практичні вигоди від зобов'язань Канади в галузі торгівлі та створять невизначеність для пацієнтів. Так, обмежена верхня межа вартості лікарських засобів, придбаних для потреб громадської охорони здоров'я, причому в своїх заходиах Канада орієнтується на більш бідні країни, зазначено в звіті.
Японія: нові правила ціноутворення, що охоплюють запатентовані лікарські засоби, і сумнівні оцінки технологій охорони здоров'я дискримінують в ціновому відношенні препарати, розроблені за межами Японії, що не відповідає міжнародним нормам і передовій практиці. Ці правила розробляються з мінімальною участю зацікавлених сторін і прозорістю і значно підривають відповідну цінність інтелектуальної власності родом з США.
Корея: після нових зобов'язань, взятих під час перегляду угоди про вільну торгівлю між США і Кореєю (KORUS) Корея продовжувала серйозно девальвувати інноваційні ліки, розроблені американськими компаніями, всупереч своїм зобов'язанням KORUS і духу перегляду.
Малайзія: уряд Малайзії поставив під примусове ліцензування продукт, захищений патентом. Це невиправдана і необґрунтована дія підриває інноваційну екосистему.
Україну в цьому звіті згадано відразу за Індією як країну, яка впроваджує законодавство, що обмежує патентоспроможність нових форм і способів застосування. Крім цього, наша країна згадана в контексті примусового ліцензування. Такі ліцензії, пояснює PhRMA, видають деякі країни, включаючи Індію, Індонезію, Росію та Малайзію, дозволяючи місцевим компаніям виробляти, використовувати, продавати або імпортувати деякі запатентовані лікарські засоби без згоди правовласника. Інші країни, включаючи Китай, Колумбію, Сальвадор, Перу, Туреччину, Україну і В'єтнам, взяли або збираються прийняти правила, закони чи постанови, що заохочують або дозволяють видавати такі ліцензії на свій розсуд.
Довідка. Відповідно до Закону про торгівлю 1974 року в щорічному Спеціальному звіті 301 вказуються зарубіжні країни, які відмовляють у адекватному та ефективному захисту інтелектуальної власності або справедливому і рівноправному доступі на ринки для товарів США.