Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

16.08.2018
Україна розраховує на допомогу Франції в питанні боротьби з ВІЛ та туберкульозом


При МОЗ України відбулося засідання комітету з програмних питань Національної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу. Україна подала заявку на міжнародну допомогу від Франції в боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Питання розгляду заявки України в рамках проекту уряду Франції «Зміцнення національної інформаційної системи охорони здоров'я для вдосконалення процесу безперервності виробництва протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу в Україні» був одним з пунктів порядку денного засідання комітету, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.
Франція - одна з країн-засновниць і друга країна за сумарним рівнем фінансування глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. До того ж, у 2010 році Франція оголосила, а через рік запустила «Ініціативу 5%». Ця ініціатива - новий спосіб фінансування Францією глобального фонду, коли 5% від цільового щорічного внеску до фонду Франція направляє на підтримку країн-бенефіціарів. У список країн, які підтримує Франція в сприянні здійсненню грантів, визначенні стратегій в цих країнах і сприяння сумлінному управління грантами і розвитку потенціалу, входить і Україна.
Створена на додаток до грантів, наданих глобальним фондом, ініціатива 5% координується в секретаріаті Фонду. Заявки з країн систематично перевіряються і коментуються. Секретаріат фонду постійно інформується про те, як просуваються місії експертів.
Для Українського міністерства охорони здоров'я участь в такому проекті дозволить забезпечити надійне та стабільне функціонування системи управління даними в сфері ВІЛ і туберкульозу шляхом підтримки та подальшого розвитку національної електронної платформи e-Health, інтеграції інформаційних систем на рівні установ і громад для ефективного моніторингу ряду послуг, а також профілювання (відповідності цільовій групі) цільових груп населення для поліпшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та взяття ВІЛ-інфікованих на диспансерний облік.