Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

24.10.2018
Україна знову в зоні ризику повернення вірусу поліомієліту


Сьогодні, 24 листопада - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.
В Україні як і раніше існує ризик повернення вірусу. Нагадуємо, що в 2015 році в країні був спалах захворюваності на поліомієліт серед дітей через дефіцит вакцин та відмови батьків щепити дітей. Кампанія імунізації серед дитячого населення віком від 2 місяців до 10 років сприяла припиненню циркуляції поліовірусу, але ризик повернення вірусу все ще існує, оскільки рівень вакцинації дітей як і раніше низький. Так, згідно з даними Ініціативи ліквідації поліомієліту, Україна входить до 17 країн світу, де ризик повернення поліовірусу зберігається. Про важливість вакцинації в рамках боротьби з поліовірусом заявила заступник міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. За її словами для повного викорінення поліомієліту в країні вакциновано має бути 95% населення. При тому темпи імунізації, які є зараз, кількість вакцинованих дітей складе лише 62%, чого недостатньо для формування колективного імунітету.
Щоб сформувати імунітет до вірусу Поліо до кінця життя, необхідно отримати 6 доз вакцин. Згідно національного календаря щеплень, безкоштовна імунізація дитини проти поліомієліту проводиться:
1 раз - на другому місяці життя (інактивованої поліомієлітної вакциною - ІПВ)
2 раз - на четвертому місяці життя (ІПВ)
3 раз - на шостому місяці життя (оральної поліомієлітної вакциною - ОПВ)
4 раз - в 1, 5 року (в 18 місяців, ОПВ)
5 раз - в 6 років (ОПВ)
6 раз - в 14 років (ОПВ).
МОЗ нагадує, що поліовірус передається без видимих ​​симптомів, захворювання часто призводить до інвалідності (деформації хребта, суглобів рук і ніг і т.д.). Лікарськими засобами поліомієліт не виліковується. Єдиний спосіб профілактики - імунізація.