Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

26.11.2018
В 60% хвороб людей «винні» тварини


Аграрний сектор і сфера охорони здоров'я повинні об'єднати свої зусилля в боротьбі зі зростанням антимікробної резистентності (АМР) в Україні. У зв'язку з цим минулого тижня Міністерство аграрної політики і продовольства, Міністерство охорони здоров'я та представники агропродовольчого сектору обговорили реалізацію проекту «Єдине здоров'я» в рамках протистояння АМР під час круглого столу в Києві. Захід підготували продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО) і Всесвітня організація охорони здоров'я, за підтримки посольства Нідерландів в Україні. Багато мікробів впливають як на тварин, так і на людей через спільне навколишнє середовище, тому 60% всіх захворювань людини походять від тварин, зазначає Центр громадського здоров'я МОЗ України. Це робить здоров'я людей, тварин і навколишнього середовища нероздільним, особливо коли мова йде про боротьбу з протимікробною резистентністю.
Як зазначила Марті Еверард, представник бюро ВООЗ в Україні, стійкість до антибіотиків - це зростаюча загроза здоров'ю. В результаті інфекцій, викликаних мультирезистентними бактеріями, в світі помирає близько 700 тисяч осіб щорічно. В Європейському регіоні це число становить 33 тисячі і продовжує зростати.
В Україні розроблений Національний план дій по АМР. Зараз документ перебуває на стадії доопрацювання. Однак слабкі системи епідеміологічного нагляду за антибіотикорезистентності в сфері охорони здоров'я і людей, і тварин залишаються однією з ключових проблем в країні. Одним з ефективних способів захисту здоров'я людей є попередження антибіотикорезистентності в тваринництві. Наприклад, на багатьох фермах в Нідерландах використання антибіотиків вдалося істотно скоротити за допомогою відносно простих заходів, таких як поліпшення якості питної води та поліпшення дотримання правил гігієни. Саморегуляція в поєднанні з вдосконаленим епіднагляду та моніторингом привели до зменшення використання антибіотиків у тваринництві на 63,4%. Дослідження доводять, що це не вплинуло на обсяги виробництва і прибуток на фермах, зазначає Каролін Спанс, радник посольства Нідерландів з питань сільського господарства.
Щоб використовувати світову практику з протидії антибіотикорезистентності в Україні, ФАО оголосила про запуск свого нового проекту. Проект буде зосереджуватися на трьох основних компонентах:
- вдосконалення законодавства з АМР
- забезпеченні кращого моніторингу та нагляду
- адвокації та закріпленні проблем АМР в порядку денному охорони здоров'я людей, тварин і навколишнього середовища в Україні.