Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

16.11.2018
В 80% випадків діабет можна попередити


12 листопада у кризовому медіа центрі, відбулася прес-конференція «Від Світового Дня діабету - до року активних втручань і змін». Представники Міжнародної діабетичної федерації (IDF), ГО «Українська діабетична федерація» (УДФ), ГУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України», Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика представили інформаційну кампанію «Діабет стосується кожної сім'ї». Ця кампанія ініційована українською діабетичною федерацією і асоціацією ендокринологів України за підтримки Центру громадського здоров'я МОЗ України. Кампанія стартувала в листопаді і триватиме протягом року, концентруючись на освіті в сфері діабету. У світі зараз понад 425 000 000 людей живуть з діабетом. За офіційними даними Центру медичної статистики МОЗ, у 2017 році в Україні зареєстровано 1270929 хворих на діабет, в тому числі пацієнтів з вперше встановленим діагнозом - 103 927 людей, під диспансерним наглядом на кінець року перебувають 183 047 осіб.
Кількість вперше діагностованих з року в рік збільшується. Так, у 2017 році зареєстровано на 2% більше випадків захворювання на діабет, ніж в 2016 році. Більшість з хворих страждають на діабет II типу, який в 80% можна запобігти. Профілактика діабету та проведення досліджень, спрямованих на діагностування діабету II типу, є елементами національного плану заходів з неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку, прийнятого в липні цього року урядом.
Для профілактики захворювання пацієнтам важливо вести здоровий спосіб життя. Досягти нормальної маси тіла і підтримувати її, дотримуватися здорового харчування і приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярної фізичної активності, також варто відмовитися від шкідливих звичок, рекомендують фахівці. Також 50% випадків діабету II типу - залишаються недіагностованими і, чим пізніше діагностований діабет, тим важче і дорожче лікування.