Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

10.09.2018
В Японії розробили новий противірусний препарат


Новий противірусний препарат демонструє перспективу в лікуванні гострого неускладненого грипу у дорослих і дітей віком старше 12 років. Балоксавір-марбоксіл ефективно впливає на штами, стійкі до осельтамівір.
Балоксавір-марбоксіл - перший в своєму класі препарат, який пригнічує вірусний білок, необхідний для реплікації вірусу грипу. Даний лікарський засіб значно зменшує тривалість симптомів грипу і запобігає поширенню вірусу. Як пояснив доктор медицини Фредерік Г. Хайден з Університету Вірджинії, США, існують противірусні препарати, які пригнічують білок нейрамінідазу, який відповідає за вивільнення вірусних частинок з інфікованих клітин. На відміну від них балоксавір-марбоксіл пригнічує білок ендонуклеази всередині самого вірусу грипу, який необхідний для його реплікації.
Дослідження балоксавір-марбоксіла проходили в кілька етапів:
1.Доклінічні дослідження. Здорові добровольці отримували разову дозу препарату (до 80 мг). На цьому етапі була підтверджена безпека лікарського засобу. Рандомізовані контрольовані дослідження проводилися для оцінки безпеки та ефективності однодозового прийому препарату для лікування осіб з гострим грипом;
2. Друга фаза дослідження, спрямована на порівняння ефективності балоксавір-марбоксіла в дозі 10, 20, 40 мг з плацебо. Дослідження тривали з грудня 2015 по березень 2016 року в Японії. У ньому взяли участь 400 осіб віком 20-64 років з гострим грипом (переважно H1N1);
3. Третя фаза включала подвійні сліпі дослідження. Ефективність препарату порівнювали з плацебо і озельтамівіру. У дослідженні взяли участь 1436 амбулаторних пацієнтів у віці 12-64 років з грипоподібні захворювання у США і Японії, в період з грудня 2016 по березень 2017 р Пацієнтів розділили на 3 групи. Перша отримувала 40-80 мг балоксавір-марбоксіла (в залежності від маси тіла), друга - плацебо, третя - 75 мг озельтамівіру.
Результати дослідження другої фази продемонстрували швидке скорочення кількості симптомів грипу при прийомі балоксавір-марбоксіла. Препарат в дозі 10; 20 і 40 мг рятував пацієнтів від симптомів грипу за 54,2; 51 і 49,5 год відповідно.
У третій фазі прийом балоксавір-марбоксіла привів до значного скорочення періоду послаблення симптомів грипу в порівнянні з плацебо. Тривалість симптомів скоротилася більш ніж на 1 день (53,7 ч проти 80,2 ч).
Щодо озельтамівіру час зникнення симптомів грипу практично ідентичне (53,5 ч проти 53,8 ч), однак балоксавір-марбоксіл проявляє велику противірусну активність і швидше знищує вірус.
В цілому балоксавір добре переноситься. Найбільш частими побічними ефектами є діарея (3%), бронхіт (2,6%), нудота (1,3%) і синусит (1,1%).
На даний момент препарат розглядається Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами (Food and Drug Administration), США, і вже схвалений в Японії з початку 2018 р
Клінічна користь від лікування за допомогою балоксавір-марбоксіла полягає в швидкому зниженні концентрації вірусу і послабленні симптомів грипу за 48 год. Препарат показаний для лікування амбулаторних та госпіталізованих пацієнтів з гострим грипом.