Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 18:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

09.02.2018
В Львівській області планують ввести платні пологи


Директор департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, Ірина Микичак, на зустрічі з журналістами повідомила, що в Львівської області уряд має намір офіційно ввести в пологових будинках плату за пологи.
"Плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи - коли ти приходиш народжувати не до чергового лікаря, а до того, з ким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде в якості гонорару лікаря і 40% - лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу. Все юридично правильно, і лікарня з цього отримає позабюджетні кошти ", - пояснила Микичак.
За її словами, пологи за домовленістю відбуваються всюди, а найбільша їхня проблема - в відповідальності, яку в разі надзвичайної ситуації несе не лікар, який приймав пологи, а черговий медичний персонал.
"У нас зараз лікарі приїжджають за домовленістю на пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час ", - додала чиновник.
Спочатку офіційну плату за пологи планують ввести в перинатальному центрі, який, як очікується, повинен відкритися в березні. Далі - в обласній лікарні, а потім - по районам області.
Вартість пологів поки не підрахували, проте Микичак переконує, що це не буде захмарна ціна.
"Ми підрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після цього встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми вважали, що в обласній лікарні одні пологи - з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування - коштують приблизно 4000 гривень ", - додала чиновник.