Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

18.01.2019
В Одесі різке зростання захворюваності на гепатит А


Про це повідомила на прес-конференції головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління в Одесі Ольга Балановська.
Так, зростання захворюваності почалося з осені, і кількість хворих в 2018 році в 2 рази перевищило показник 2017 року - 177 осіб, в тому числі 50 дітей
В даний час в Одеській міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 35 хворих на вірусний гепатит А, з них - 4 дитини. 75-80% хворих - підлітки і дорослі.
За словами Балановской, зафіксовано кілька локальних вогнищ, коли перехворіла вся сім'я. Циклічність зростання захворюваності на вірусний гепатит А - 10-12 років.
За даними Одеського міського управління Держпродпотребслужби, в Одесі не було великих спалахів захворюваності гепатитом А, починаючи з 1995 року. Реєструвалися привезені випадки гепатиту А з Індії, Єгипту, Туркменістану та інших ендемічних по гепатиту країн.
Інкубаційний період хвороби може становити 10-35 днів, джерело інфекції - людина, передається вона фекально-оральним способом. Найбільш активно вірус виділяється в навколишнє середовище до появи жовтяниці, особливо в останні кілька днів перед появою клінічних симптомів.
Шляхи передачі гепатиту А:
- харчової - вторинне зараження харчових продуктів при недотриманні правил особистої гігієни;
- контактно-побутовий - характерний як для домашніх вогнищ, так і для організованих колективів;
- водний шлях передачі, при якому стічні води потрапляють в питну воду, для Одеси не характерний.
Методи профілактики гепатиту А, в основному, збігаються із заходами профілактики гострих кишкових інфекцій.
Медики нагадують про неприпустимість самостійної постановки діагнозу та самолікування. При появі симптомів захворювання необхідно звернутися до лікаря.