Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

12.11.2018
В Україні стартує інформаційна кампанія про шкідливість куріння кальяну


В Україні стартує інформаційна кампанія проти куріння кальяну.  Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України, кампанія є спільною ініціативою Центру громадського здоров'я МОЗ України та громадської організації "Життя". Метою кампанії є підвищення рівня обізнаності населення про небезпеку куріння кальяну і зменшення поширеності його куріння в Україні. У листопаді-грудні в Києві і регіонах в медичних установах охорони здоров'я, громадських місцях і соціальних мережах будуть поширюватися відео-ролики і плакати, що пояснюють небезпеку куріння кальяну. Згідно з результатами останнього Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (2017 р), 2,1% дорослих є активними курцями кальяну. Крім того, опитування ініціативи U-Report, який проводився у вересні 2018 року, показав, що  близько половини підлітків вже пробували курити кальян (49,2%).
Однією з причин збільшення популярності куріння кальянів є низький рівень обізнаності про їх шкоду для здоров'я і невиконання Закону про заборону куріння кальянів в закладах ресторанного господарства. Кальяни становлять велику загрозу для здоров'я самих курців, а для людей навколо вона навіть більше, ніж від сигаретного диму, підкреслює Отто Стойка, національний експерт з контролю над тютюном, головний лікар Київського міського центру здоров'я. Люди, які вживають кальян протягом півгодини - години, отримують в десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж при курінні сигарет. Вони отримують велику дозу чадного газу, який викликає недолік кисню в організмі - гіпоксію.
Часто куріння кальяну асоціюється з відпочинком і друзями, створює псевдокультуру, яка, на жаль, стала дуже поширеною в нашій країні. Це велика соціально-медична проблема, тому потрібно робити профілактичні інтервенції і заходи. Перш за все, оберігати людей від вторинного кальянного диму і контролювати заборону куріння кальяну в приміщеннях. Адже для молоді це може стати спусковим механізмом для початку вживання інших форм тютюну, зазначає фахівець.
Щоб уникнути маніпуляцій і забезпечити точність трактування антитютюнового законодавства в частині контролю над його дотриманням, ще в липні 2016 група народних депутатів з різних фракцій зареєстрували законопроект №4030а. Цей законопроект визначає, що Госпродпотребслужба буде здійснювати перевірки за зверненнями громадян. Тому експерти з контролю над тютюном звертаються до Верховної Ради з проханням невідкладно прийняти законопроект №4030а. Матеріали інформаційної соціальної кампанії «Куріння кальяну вбиває» доступні для поширення (за умови обов'язкового посилання на Центр громадського здоров'я МОЗ України та громадської організації "Життя") на офіційному сайті Центру громадського здоров'я МОЗ.