Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

21.02.2019
В Україні трансформують систему крові


В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила у себе в Facebook, що уряд прийняв стратегію розвитку національної системи крові, згідно з якою в країні почнеться докорінна трансформація системи крові. Ця трансформація триватиме до 2022 року, уточнила вона.
Планується створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях:
1. на національному рівні системою крові буде управляти трансфузіологічний центр;
2. на регіональному рівні центри крові будуть заготовляти, тестувати, переробляти, зберігати, розподіляти донорську кров та її компоненти;
3. на госпітальному рівні будуть працювати банки крові в складі закладів охорони здоров'я. Ними стануть відділення трансфузіології в лікарнях.
Розвиток системи крові в Україні буде базуватися на добровільному безоплатному донорстві крові, як це відбувається у всіх розвинених країнах світу і зокрема в Євросоюзі.
Буде введено єдиний національний реєстр донорів. Контроль за компонентами крові буде відбуватися через електронну систему. До неї будуть підключені установи системи крові і медичні установи.
Фінансування плану змін і сучасних технологій для роботи з донорською кров'ю і її компонентами оцінюється в близько 6,5 млрд грн до 2022 року. Для цього передбачено кілька джерел: державний та місцевий бюджети, кошти міжнародних партнерів, а також фінансування шляхом механізмів державно-приватного партнерства.