Наличие и цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

24.09.2018
В Україні відбувся захід присвячений питанню розширення доступності для українських пацієнтів інноваційних лікарських засобів


17 вересня в Україні відбувся захід, присвячений питанню розширення доступності для українських пацієнтів інноваційних лікарських засобів. У заході взяли участь представники Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД», Американської торгової палати, а також журналісти окремих ЗМІ. Спікери акцентували увагу присутніх на питаннях, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності в Україні.
Нагадаємо, що 4 вересня 2018, під час першого засідання дев'ятої сесії Верховної Ради України, VIII скликання, парламент відхилив проект Закону України № 7538, хоча парламентський комітет з питань науки і освіти підтримав його під час засідання, яке відбулися 11 липня 2018. Асоціації, що представляють інтереси міжнародних виробників, зокрема Американська торгова палата в Україні та АПРАД, не підтримали цей законопроект у запропонованій редакції.
У релізі, підготовленому Американською торговою палатою за підсумками зустрічі, повідомляється наступне: «Міжнародні фармацевтичні компанії вітають зусилля українського уряду, спрямовані на реформування галузі охорони здоров'я, поліпшення доступу пацієнтів до лікарських засобів шляхом впровадження нової системи закупівель (через міжнародні організації, систему державних закупівель ProZorro, центральне закупівельне агентство) і механізмів реімбурсації (програма «Доступні ліки»), і висловлюють готовність активно включатися в дану роботу, підтримувати співробітництво з усіма зацікавленими сторонами для забезпечення ефективних і дієвих рішень.
Існування системи захисту прав інтелектуальної власності дозволяє фармацевтичним компаніям інвестувати в тривалий, складний, ризикований і дорогий процес наукових досліджень і розробок для створення нових ліків для пацієнтів. Адже тільки 3 перспективні засоби лікування з 100, розглянутих на етапі досліджень, одержують офіційне схвалення контролюючих органів. Захист прав інтелектуальної власності сприяє появі альтернативних методів лікування, забезпечуючи широкі можливості вибору і стимулюючи цінову конкуренцію на ринку відразу після появи першого препарату і під час дії патентного захисту (наприклад, з моменту появи першого противірусного препарату прямої дії для лікування гепатиту С в 2014 з`явилося 5 інших препаратів).
Посилений захист прав інтелектуальної власності зменшує бар'єри для своєчасного випуску інноваційної фармацевтичної продукції і закладає фундамент для появи генеричних препаратів, а наявність нормативної бази створить належне середовище для наукових досліджень і розробок у фармацевтичній галузі, в якому успішно розвиваються інновації.