Цены в связи с курсом неактуальные, уточняйте у менеджеров
Режим работы: Пн-Пт 10:00 до 17:00 вых. Сб. и Вс.

Новости

17.01.2019
Віртуальна реальність в хірургії


Пропонуємо огляд кращих медичних технологій в 2018 році за версією міжнародного інтернет-видання «Medgadget». Як повідомляє група редакторів, які готували цей рейтинг, в ньому враховувалася практична користь, новизна, інженерне пишність, а також те, як дана технологія розширює горизонти науки і здатна вплинути на майбутнє.
У минулому році окуляри змішаної реальності Microsoft HoloLens, що надійшли на ринок в 2016 році були орієнтовані спочатку на розробників комп'ютерних ігор, несподівано знайшли своє місце в медицині. Так, хірурги Королівського коледжу Лондона використовували їх для відновлення кровоносних судин. В іншому великому британському госпіталі при університеті Ліверпуля в 2018-м продемонстрували, як за допомогою HoloLens передавати хірургу дані про пацієнта, не відволікаючи від операції.
Спільне застосування змішаної реальності і безпілотних літальних апаратів дозволило американським інженерам з Індіани запропонувати нову методику екстреної медичної допомоги. Як це може виглядати на практиці? Уявіть собі жертву нещасного випадку, лікаря на відстані сотні кілометрів від місця події, кружляють поруч дрона і доброго самаритянина, який через HoloLens отримує візуальні інструкції з порятунку людського життя.
А ось німецька компанія «Leica Microsystems» в минулому році отримала дозвіл на впровадження хірургічного мікроскопа змішаної реальності. Устаткування розроблялося спеціально для судинної хірургії, поєднує в реальному часі природний вигляд операційного поля з флуоресцентними маркерами.
У 2018 року інженери, айтішники і медики продовжували ламати наші стереотипи того, як пацієнту правильно приймати ліки.
На думку інженерів Массачусетського університету, сучасна таблетка повинна бути розумною, електронної та обов'язково з bluetooth. Наприклад, перебувати в шлунку протягом місяця, вивільняє дози лікарської речовини за заданим алгоритмом, керується ПК або смартфоном, і, природно, виводитися з організму, не залишаючи нічого зайвого. Така ось «система моніторингу і лікування замкнутого циклу».
Команда дослідників з США та Ірландії розробила пристрій, який можна використовувати для доставки ліків безпосередньо в пошкоджену ділянку серця після інфаркту міокарда. Один кінець такого пристрою прикріплений до серця, а інший - ін'єкційний порт - проходить через шкіру. Поки що така технологія випробувана на щурах, а результати досліджень опубліковані в «Nature Biomedical Engineering».
Компанія «EyeGate Pharma» (США) отримала патент на іонофоретичні контактні лінзи. Йдеться про ще одній системі доставки лікарських засобів точно за місцем призначення, в якій іонізовані молекули речовини транспортуються в око за допомогою електричного струму.
У минулому році управління продовольства і медикаментів (FDA) США видало перший дозвіл на використання ІІ-системи, яка самостійно діагностує діабетичну ретинопатію по очах пацієнта. Прилад орієнтований на лікарів загальної практики, а не офтальмологів, повинен полегшувати скринінг (профілактичний огляд) і виявляти захворювання на ранній стадії.
А ось автоматична система оцінки мамограм, створена в Массачусетському технологічному інституті, поки залишається розробкою теоретичної. Штучний інтелект в даному випадку навчений розрізняти ущільнення молочної залози на прикладах більш ніж 60 000 мамографічних зображень, оброблених раніше рентгенологом-людиною.
«Johnson & Johnson» в 2018 році отримала дозвіл представити на ринку США перші в світі контактні лінзи «хамелеони».
Дослідники з Південної Кореї розробили контактні лінзи, які можуть вимірювати рівень глюкози і внутрішньоочний тиск. Схожа розробка була анонсована командою американських вчених з Індіани - контактні лінзи, що вимірюють глюкозу, рН і лактат в очному яблуці.
На проблему хронічної нестачі донорської рогівки вчені Великобританії відповіли надрукованою на 3D-принтері штучною рогівкою. У цій технології використовувалися стовбурові клітини людини.